Україна активізує співпрацю з Казахстаном: візит представника МЗС і нові домовленості

31 березня-1 квітня заступник міністра закордонних справ України Олександр Міщенко здійснив робочий візит до Казахстану, зосередившись на розширенні економічної та політичної співпраці між країнами.
У межах візиту українська сторона провела міжвідомчі консультації та низку двосторонніх зустрічей, зокрема із заступником прем’єр-міністра – міністром національної економіки Сєріком Жумангаріним і міністром закордонних справ Єрмєком Кошербаєвим. Головну увагу приділили розвитку торгівлі, інвестицій та гуманітарної співпраці.
Українська делегація також працювала над посиленням міжпарламентських зв’язків: у Мажилісі Парламенту Казахстану відбулася зустріч з депутатами «групи дружби», на якій обговорили обмін законодавчим досвідом. Окремий акцент під час перемовин Україна зробила на міжнародній підтримці та зусиллях для досягнення справедливого миру.
«Казахстан був і залишається ключовим партнером України в Центральній Азії», — наголосив Олександр Міщенко, підкреслюючи важливість подальшого зміцнення співпраці та підтримки територіальної цілісності України.
У межах економічного напрямку Міщенко відкрив українсько-казахстанський бізнес-форум на виставці Kazakhstan Machinery Fair 2026. Це перша за тривалий час українська бізнес-місія до Казахстану: представники 12 компаній уже відвідали ключові міста країни, налагоджуючи партнерство.
Під час зустрічі з українською громадою в Астані дипломат відзначив внесок іноземців у підтримку України — орден княгині Ольги ІІІ ступеня вручено активістці Ніні Горст.
Візит відбувся на виконання домовленостей президентів Володимира Зеленського та Касима-Жомарта Токаєва щодо перезавантаження двосторонніх відносин.
Фото: робочий візит до Казахстану української делегації. З сайту МЗС.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
В Криму стверджують про «відсутність дискримінації» в школах на тлі витіснення рідних мов

Нерухомість у Криму дорожчає на тлі окупації та мілітаризації регіону — «Жовта стрічка»

У рф учням нав’язують комікси про російських окупантів

Максимум два місяці на передовій: у ЗСУ запровадили обов’язкову ротацію військових

Після удару по Одесі з-під завалів врятували живу черепаху

ВМС уразили катери рф, які охороняли Керченський міст

«Заручник історичних обставин». Історик Олекса Гайворонський та його спадок

«Біюк-Карасу зараз більше нагадує струмок». Одна з найбільших річок Криму майже пересохла