Україна отримала від ЄС ще 3,5 млрд євро на оборону

Європейський Союз перерахував Україні ще 3,5 млрд євро в межах програми Ukraine Support Loan. Кошти надійшли на спеціальний оборонний рахунок і будуть спрямовані на фінансування нагальних потреб Сил оборони та розвиток українського оборонно-промислового комплексу.
Про це повідомило Міністерство фінансів України.
У відомстві зазначили, що фінансування дозволить забезпечити термінові поставки для фронту, а також посилити виробничі спроможності української оборонної промисловості.
Це вже другий оборонний транш у межах програми. Раніше Україна отримала першу виплату обсягом 5 млрд євро, що також була спрямована на підтримку оборонного сектору. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, нове фінансування забезпечить безперервне покриття найнагальніших потреб українських військових.
«Європейський Союз послідовно підтверджує свою готовність підтримувати обороноздатність України конкретними фінансовими рішеннями. Отримані 3,5 млрд євро дадуть змогу безперервно фінансувати найбільш нагальні потреби Сил оборони. Це означає швидше постачання необхідного озброєння та техніки на фронт і зміцнення спроможності України забезпечувати власну безпеку», – наголосив Марченко.
Програма Ukraine Support Loan є частиною дворічного пакета допомоги ЄС Україні на 2026–2027 роки загальним обсягом до 90 млрд євро. З них 60 млрд євро передбачено на оборонні потреби, а ще 30 млрд євро – на економічну та бюджетну підтримку.
У 2026 році Україна може залучити в межах цього механізму до 45 млрд євро, з яких 28,3 млрд євро становить оборонний компонент.
У Міністерстві фінансів також нагадали, що після надходження нового траншу загальний обсяг коштів, отриманих Україною за програмою Ukraine Support Loan, досяг 11,7 млрд євро. До цієї суми входять 3,2 млрд євро бюджетної підтримки, перераховані у червні, а також два оборонні транші – 5 млрд і 3,5 млрд євро. Очікується, що у майбутньому погашення позик здійснюватиметься за рахунок репарацій, які росія має сплатити Україні за збитки, завдані війною.
Фото: прапори України та ЄС. Shutterstock.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Україна скоротила перевезення російської нафти «тіньовим флотом» на 20%, – ВМС

З Ялтинської набережної евакуюють людей після атаки морських дронів

Окупанти продовжують незаконну «реставрацію» Ханського палацу в Бахчисараї

Сили оборони уразили місце зберігання і пуску дронів у районі Гвардійського в Криму

Колишній морпіх США перебуває на межі життя і смерті в російській колонії

У Криму знищили російський «Панцир-С1» та військовий кран

В Єкатеринбурзі після атаки горить склад Wildberries

З окупації повернувся 19-річний кримчанин Артем, якого росіяни намагалися відправити на війну, Save Ukraine