В окупованому Криму зменшується кількість першокласників

Станом на кінець серпня 2025 року до перших класів в окупованому Севастополі записалося 4211 першокласників. І цей показник суттєво нижчий за минулорічний.
Про це заявив «директор» окупаційного департаменту освіти і науки міста Максим Кривоніс, передає «Голос Криму».
Представник окупаційної влади зауважив, що остаточні цифри будуть сформовані 5 вересня, але наразі показники «виглядають гнітюче».
Відповідно до оприлюдненої окупаційними виданнями інформації, найбільший рекорд з кількості першокласників припав на 2022 рік. Тоді за парти сіли 6222 першачків.
Ще більшої кількості першокласників – 7000 дітей - окупаційна влада очікувала побачити в школах у 2023 році, опираючись на кількість випускників дитячих садків плюс невелика міграція. Але у 2023 році за парти сіло 6105 дітей.
Тенденція до зниження кількості почалася у 2024 році. Станом на кінець серпня до освітніх закладів окупованого Севастополя було зараховано 4866 першокласників. Наразі спад триває швидкими темпами. Окупаційна влада та соціологи вважають, що «причиною зменшення кількості дітей є наслідки демографічної ями у 90-х роках».
Водночас «політолог, соціолог, доцент Кримського федерального університету (окупований та «реорганізований» Таврійський національний університет – ред.), керівник кримської філії Фонду розвитку громадянського суспільства» Наталія Кисельова наголошує на цілому комплексі причин, які призвели до такого результату.
Соціологиня у коментарі окупаційному виданню зазначила, що питання не лише в «демографічній ямі 90-х».
«Ні для кого не секрет, що протягом останніх років міграційний притік, за рахунок якого населення Севастополя зростало швидкими темпами, сильно послабшав.
Ще у 2021 році… Севастополь був визнаний лідером серед міст росії за приростом населення, причому йшов цей процес з 2014 року.
А ось на початку 2025-го з'ясувалося, що севастопольців стало на 3588 людей менше, ніж роком раніше.
До того ж, міграційний приплив (значно слабший, ніж раніше) переважно складається з людей, які вже вийшли з дітородного віку. А ось молодь, на жаль, їде в інші регіони: там більше можливостей, більше шансів побудувати кар'єру, там вищі зарплати... », - констатує Наталія Кисельова.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Російський суд оштрафував активістку Лутфіє Зудієву на 30 тисяч рублів

Навіщо рф планує будувати нові СІЗО в окупованому Криму

Загарбники обстріляли українські міста 113 дронами: є постраждалі

Окупанти заочно арештували двох кримськотатарських жінок у справі батальйону імені Номана Челебіджіхана

МЗС засудило фіктивні вибори росії в окупованих Криму та Севастополі

РФ хоче викупити у Туреччини ЗРК С-400

Російська армія атакувала трьома ракетами та 84 дронами

У Львові відбувся фестиваль «Молодвіж-2025»: обговорювали повернення Криму