В Україні створили ШІ-енциклопедію про Крим, що містить понад 400 статей

На основі матеріалів інформаційної платформи «Крим — це Україна» створили інтерактивну базу знань про півострів, яку повністю структурував штучний інтелект. Новий ресурс містить понад 400 взаємопов'язаних статей про історію, культуру, окупацію Криму, кримськотатарський народ політичних в'язнів, російські воєнні злочини та ключові події, пов'язані з півостровом.
Про завершення роботи над проєктом повідомив його ініціатор Андрій Богданович.
За його словами, спеціальний ШІ-агент майже тиждень аналізував архів матеріалів сайту «Крим — це Україна», після чого самостійно виділив основні теми, персоналії, географічні об'єкти та історичні події, сформував із них окремі статті та поєднав їх системою перехресних посилань.
У новій енциклопедії можна знайти матеріали про депортацію кримськотатарського народу, окупацію Криму у 2014 році, діяльність Меджлісу, кримськотатарських лідерів Мустафу Джемілєва та Рефата Чубарова, рух спротиву «Жовта стрічка», політичних бранців Кремля, незаконні мобілізації, мілітаризацію півострова, російські військові об'єкти, культурну спадщину Криму та міжнародну політику невизнання окупації.
Також ресурс містить окремі довідкові матеріали про населені пункти Криму, історичні пам'ятки, кримськотатарську культуру, правозахисні організації, російські репресії, санкційну політику, хронологію окупації та інші теми, пов'язані з півостровом.
Проєкт побудований за концепцією LLM Wiki, запропонованою співзасновником OpenAI Андрієм Карпаті. На відміну від традиційного пошуку інформації, ця модель передбачає, що штучний інтелект один раз аналізує весь масив документів, самостійно структурує знання, створює окремі тематичні сторінки та постійно доповнює їх новими фактами. За словами розробників, такий підхід дозволяє перетворити великий архів матеріалів на повноцінну взаємопов'язану енциклопедію без дублювання інформації та зі зручною навігацією між темами.
Скриншот головної сторінки Вікіпедії про Крим.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Україна скоротила перевезення російської нафти «тіньовим флотом» на 20%, – ВМС

З Ялтинської набережної евакуюють людей після атаки морських дронів

Окупанти продовжують незаконну «реставрацію» Ханського палацу в Бахчисараї

Сили оборони уразили місце зберігання і пуску дронів у районі Гвардійського в Криму

Колишній морпіх США перебуває на межі життя і смерті в російській колонії

У Криму знищили російський «Панцир-С1» та військовий кран

В Єкатеринбурзі після атаки горить склад Wildberries

З окупації повернувся 19-річний кримчанин Артем, якого росіяни намагалися відправити на війну, Save Ukraine