В Україні судитимуть двох співробітників ФСБ рф

До суду скеровано обвинувальний акт проти двох колишніх співробітників СБУ в АР Крим, які після окупації півострова перейшли на службу до «УФСБ росії по Республіці Крим та місту Севастополю». Їх звинувачують у незаконному ув’язненні та катуванні цивільного.
Про це пише Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Про це повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. За даними слідства, після переходу на бік окупантів фігуранти брали участь у переслідуванні кримських татар, яких російські силовики звинувачували у нібито причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в рф «терористичною».
Слідчі встановили, що у 2016 році, дізнавшись про активну громадянську позицію одного з жителів Ялти, силовики прибули до його помешкання та провели незаконний обшук. Після цього чоловіка затримали і доставили до будівлі окупаційного УФСБ рф.
Там, за інформацією прокуратури, потерпілого понад шість годин допитували із застосуванням тортур та погроз фізичною розправою, змушуючи зізнатися у причетності до «заборонених організацій».
Оскільки чоловік відмовився давати потрібні «свідчення», тиск посилився. Один з фігурантів справи звʼязав йому руки пластиковими стяжками та душив поліетиленовим пакетом, тоді як інший вимагав підписати підготовлені документи. Дії підозрюваних кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України), а також державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України). Одному з них додатково інкримінують порушення недоторканності житла (ч. 1 ст. 162 КК України).
Обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі.
Спеціальне досудове розслідування проводили слідчі Головного управління Національної поліції в АР Крим та місті Севастополі за оперативного супроводу Головного управління СБУ в місті Києві та Київській області.
Колаж прокуратури АРК.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Монолог матері політв’язня

Як окупанти на Херсонщині посилили пропагандистські заходи до 9 травня

У Львові після спроби підпалу мечеті відбувся захід «Єдність під спільним небом»

Україна та США обговорили питання полонених і мирного процесу

Ще четверо колишніх правоохоронців з Криму постануть перед судом за державну зраду
"Азов" повертається в небо над українським Маріуполем

Понад 17 тисяч цивільних загинуло в Україні від початку повномасштабної війни, — Офіс генпрокурора

В окупованому Криму зафіксовано масштабні відключення електроенергії