Микола Шевчук

Журналісти зафіксували початок будівництва окупантами ділянки залізниці з Криму до Маріуполя

mainnews-id
Нова колія має з'єднати ростов-на-дону з Кримом через південні окуповані області України

Журналісти на основі аналізу супутникових знімків зафіксували роботи по підготовці будівництва залізничної колії, яка має зв'язати ростов-на-дону та окупований Крим. Колія має пройти через окуповані частини Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР).

“Роботи на умовній Східній гілці (ростов –  таганрог – Маріуполь) не припинялися впродовж усього 2023 року. Наприкінці 2023 р. – на початку 2024 р. Сили оборони України завдали кілька ударів по новому залізничному мосту в районі. с.Гранітне, пригальмувавши темп робіт”, - сказано в повідомленні.

Зазанчається, що будівництво на Західній гілці (Маріуполь – Бердянськ – Якимівка) росіяни обіцяли розпочати у першому кварталі 2024 року і не збрехали. Зокрема, с. Осипенко,  рівновіддалене від двох портових міст, стане вузловою станцією, разом із воєнним полігоном поблизу с.Новопетрівка, який російські військові активно використовують як для тренувань, так і для дислокації особового складу. 

Журналісти зазначають, що з цих “вузлів” на Схід можуть тягнутися дві колії. Одна – вздовж сухопутного коридору, а за кілька кілометрів до Маріуполя повертатиме на Північ, де, оминаючи с. Нікольське, з'єднається з існуючою залізницею в районі с. Кальчик (10 км від м.Маріуполя). 

Друга – з полігону вздовж узбережжя Азовського моря за маршрутом Новопетрівка – Куликівське – Урзуф – Юр’ївка – Ялта – Азовське – морський порт Маріуполя. 

Бердянськ планують з’єднати з Маріуполем залізницею у районі станції с.Трояни, що в 20 км на Північний Захід від міста. 

Від с.Трояни залізниця прямуватиме через с. Новопавлівка паралельно до берегової лінії Азовського моря до с. Нововасилівка, звідки одна колія піде на Мелітополь, а інша – до Приазовського, звідки далі до Якимівки, яка знаходиться на 20 кілометрів південніше Мелітополя і, на думку окупантів, є менш досяжною для ударів ЗСУ. 

Приєднатися до вже існуючої гілки Мелітополь – Джанкой росіяни планують в районі с.Кирпичне, що в 10 км на Північ від станції Якимівка.  

Нову залізницю можуть приєднати до діючої “Бердянськ – Токмак”  в районі станції Єлизаветівка та Нельгівка.   Журналісти підкреслюють, що у Бердянському районі є ще одна ймовірна ділянка: Єлизаветівка – Софіївка – Миколаївка – Бердянське. Однак цей маршрут перетинає р.Берда, тож, на думку ЦЖР, без будівництва нового залізничного моста його реалізація неможлива. 

Карта ЦЖР: Схематичне зображення нової залізниці з з рф до Криму, через ТОТ Півдня України, на основі моніторингу ЦЖР. Зеленим кольором позначено існуючі колії.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин