Загарбники відмовилися визнавати необґрунтованою відправку бранця Смаїлова до ШІЗО
Так званий Бахчисарайський районний суд окупованого росіянами Криму відмовився визнати відправлення до штрафного ізолятора (ШІЗО) учасника справи «Другої Бахчисарайської групи» Хізб ут-Тахрір та колишнього голови мусульманської громади «Топчикой» Едема Смаїлова необґрунтованим.
Про це повідомив юрист Назим Шейхмамбетов, цитує «Кримська солідарність».
З кінця січня - початку лютого 2024 року Смаїлов понад 7 місяців перебував у бараку суворих умов утримання (СУУ) у виправній установі (ВУ)-7 костромської області. Звідти його поміщали то в ШІЗО, то в приміщення камерного типу (ПКТ). За словами юриста Назима Шейхмамбетова, який захищав Смаїлова в «суді», протоколи про правопорушення політв'язня та рапорт про притягнення його до дисциплінарної відповідальності складалися «з надуманих причин».
Сторона захисту звернулася до суду зі скаргою на два протоколи. Перший — про призначення кримському мусульманину 14 діб в ізоляторі через те, що він сходив до вбиральні, вмився і звершив молитву. У рапорті наглядача сказано, що нічним умиванням політв'язень порушив порядок колонії.
Також захист оскаржив ще один термін - 14 діб у ШІЗО за те, що Смаїлов повісив вологий рушник на ліжку.
«Суд» відмовився визнати відправлення Едема Смаїлова у ШІЗО необґрунтованим.
Наразі політв'язень перебуває у ВУ-1 костроми, куди його перевели з ВУ-7. Там кримського мусульманина одразу ж відправили до ПКТ через «злісне порушення встановленого порядку відбування покарання» у попередній колонії.
До арешту у травні 2018 року Едем Смаїлов був головою релігійної громади «Топчикой» і займався активною громадською діяльністю — організовував релігійні свята та брав участь у них. Також заробляв на життя будівельними та оздоблювальними роботами.
16 вересня 2020 року південний окружний військовий суд ростова-на-дону засудив Едема Смаїлова до 13 років ув'язнення за участь у діяльності Хізб ут-Тахрір.
14 березня 2022 року Апеляційний військовий суд у власисі практично в повному обсязі відмовив захисту у задоволенні скарг і залишив терміни ув'язнення фігурантам справи майже без змін. Лише** Сейрану Салієву** суд зняв одне із звинувачень, зменшивши його вирок на один рік — до 15 років колонії, а Ернесу Аметову було скасовано виправдальний вирок.
Читайте також:
- Бранець Сірук поскаржився на конфіскацію Корана загарбниками виправної установи, де його утримують
- «Жовта стрічка» анонсує акцію на окупованих територіях до Дня Соборності
- Стало відомо, куди окупанти етапували бранця Месутова
- Служба виконання покарань окупантів не переводить бранця Абхаїрова ближче до дому
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинЗагарбники відмовилися визнавати необґрунтованою відправку бранця Смаїлова до ШІЗО
Турецька газета опублікувала статтю колаборанта Аблаєва
В Стамбулі пройде акція до Дня Соборності
У петербурзі спалили локомотив, який обслуговував армію окупантів
Журналісту Єсипенку блокують умовно-дострокове звільнення
«Жовта стрічка» анонсує акцію на окупованих територіях до Дня Соборності
Стало відомо, куди окупанти етапували бранця Месутова
Російські обстріли цивільної інфраструктури за добу: є загиблі