Микола Шевчук

Загарбники відмовилися визнавати необґрунтованою відправку бранця Смаїлова до ШІЗО

mainnews-id
Чоловіка затримали у 2018 році

Так званий Бахчисарайський районний суд окупованого росіянами Криму відмовився визнати відправлення до штрафного ізолятора (ШІЗО) учасника справи «Другої Бахчисарайської групи» Хізб ут-Тахрір та колишнього голови мусульманської громади «Топчикой» Едема Смаїлова необґрунтованим.

Про це повідомив юрист Назим Шейхмамбетов, цитує «Кримська солідарність».

З кінця січня - початку лютого 2024 року Смаїлов понад 7 місяців перебував у бараку суворих умов утримання (СУУ) у виправній установі (ВУ)-7 костромської області. Звідти його поміщали то в ШІЗО, то в приміщення камерного типу (ПКТ). За словами юриста Назима Шейхмамбетова, який захищав Смаїлова в «суді», протоколи про правопорушення політв'язня та рапорт про притягнення його до дисциплінарної відповідальності складалися «з надуманих причин».

Сторона захисту звернулася до суду зі скаргою на два протоколи. Перший — про призначення кримському мусульманину 14 діб в ізоляторі через те, що він сходив до вбиральні, вмився і звершив молитву. У рапорті наглядача сказано, що нічним умиванням політв'язень порушив порядок колонії.

Також захист оскаржив ще один термін - 14 діб у ШІЗО за те, що Смаїлов повісив вологий рушник на ліжку.

«Суд» відмовився визнати відправлення Едема Смаїлова у ШІЗО необґрунтованим.

Наразі політв'язень перебуває у ВУ-1 костроми, куди його перевели з ВУ-7. Там кримського мусульманина одразу ж відправили до ПКТ через «злісне порушення встановленого порядку відбування покарання» у попередній колонії.

До арешту у травні 2018 року Едем Смаїлов був головою релігійної громади «Топчикой» і займався активною громадською діяльністю — організовував релігійні свята та брав участь у них. Також заробляв на життя будівельними та оздоблювальними роботами.

16 вересня 2020 року південний окружний військовий суд ростова-на-дону засудив Едема Смаїлова до 13 років ув'язнення за участь у діяльності Хізб ут-Тахрір.

14 березня 2022 року Апеляційний військовий суд у власисі практично в повному обсязі відмовив захисту у задоволенні скарг і залишив терміни ув'язнення фігурантам справи майже без змін. Лише** Сейрану Салієву** суд зняв одне із звинувачень, зменшивши його вирок на один рік — до 15 років колонії, а Ернесу Аметову було скасовано виправдальний вирок.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин