12 років позбавлення волі отримав окупаційний суддя з Криму, який причетний до переслідування Ахтема Чийгоза

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Квітня 2023, 13:08
Фото: пресслужба Прокуратури АР Крим і міста Севастополя
Ліна Тимошина
11 Квітня 2023, 13:08

За публічного обвинувачення Прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя до 12 років позбавлення волі засудили ще одного кримського «суддю». Його визнано винним у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури АР Крим і міста Севастополя на сторінці у Facebook.

Прокурори довели, що після окупації півострова російськими збройними силами, засуджений зрадив присязі на вірність українському народу та обійняв посаду заступника голови незаконно створеного «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим», - зазначили у прокуратурі.

Він також причетний до незаконного кримінального переслідування учасників мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Вказаний суддя, у 2015 році ухвалив незаконне рішення про продовження строку тримання під вартою заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Пізніше, російська репресивна система незаконно засудила його до 8 років позбавлення волі, - йдеться у повідомленні прокуратури.

Своїми діями та рішеннями окупаційний суддя сприяв становленню незаконно створених судових органів та влади росії в Криму, а також надавав допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.

Нагадаємо, у грудні 2022 року до 12 років позбавлення волі заочно була засуджена «суддя» окупаційного Київського районного суду міста Сімферополя АР Крим. У 2016 році саме вона, керуючись законодавством рф, ухвалила рішення про продовження строку тримання під вартою Ахтема Чийгоза. Як повідомляли джерела QIRIM.News, йшлося про Ольгу Гуріну. Її визнано винною у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).