12 років за держзраду отримав депутат з Криму, який перейшов на бік ворога

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Травня 2023, 10:21
Фото: пресслужба Прокуратури АР Крим і міста Севастополя
Ліна Тимошина
10 Травня 2023, 10:21

За публічного обвинувачення Прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя 12 років позбавлення волі заочно отримав кримський депутат Верховної Ради АР Крим VI скликання. Його визнано винним у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба прокуратури на сторінці у Facebook.

Прокурори довели, що у 2014 році засуджений спільно з іншими депутатами кримського парламенту для приховання факту окупації півострова збройними силами рф та легітимізації дій рф проголосував за прийняття ряду незаконних постанов.

Йдеться про рішення щодо проведення «загальнокримського референдуму», що мав показати картинку «вільного волевиявлення кримчан», прийняття постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя», що передбачала «входження Криму до складу РФ», - повідомили у прокуратурі.

Зазначається, що всупереч постанови Верховної Ради України, якою їхні повноваження було припинено, колишні депутати також проголосували за прийняття постанови про «Незалежність Криму» та «Правонаступництво Республіки Крим».

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчим відділом прокуратури АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 років позбавлення волі заочно отримала окупаційна суддя з Криму. При окупаційній владі вона зайняла посаду "судді" в окупаційному Ялтинському міському суді.

Як повідомляли QIRIM.News, за публічного обвинувачення Прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя до 12 років позбавлення волі засудили кримського «суддю». Його визнано винним у вчиненні державної зради. Він причетний до переслідування Ахтема Чийгоза.