18 осіб в окупованому Криму отримали вироки за нібито участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
02 Червня 2023, 18:18
Асіф АлієвQHA
02 Червня 2023, 18:18

Від початку окупації Криму росією щонайменше 18 осіб отримали вироки за нібито участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана. З них четверо — у 2023 році.

Про це повідомляє Крим.SOS.

1 червня 2023 окупаційний «Кіровський районний суд» у Криму засудив жителя півострова до двох років позбавлення волі. Його обвинувачують у нібито участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана.

За даними окупаційних правоохоронних органів, чоловік нібито доєднався до батальйону у 2016 році та був відповідальним за забезпечення його діяльності. Ім’я та прізвище засудженого не розголошують.

24 квітня 2023 року так званий «Київський районний суд Сімферополя» засудив жителя Криму до 4 років позбавлення волі. Знову — у «справі батальйону імені Номана Челебіджихана». Відповідно до наявної інформації окупаційних правоохоронних органів, обвинувачений нібито також доєднався до лав батальйону у 2016 році.

2 березня 2023 року підконтрольний росії «Джанкойський районний суд» засудив до 5 років за ґратами громадянина України. Згідно з даними з відкритих джерел, йдеться про Ігоря Халілова, якого в липні 2022 року затримали в Генічеську та незаконно вивезли до Криму.

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, російська окупаційна влада використовує «справу батальйону імені Номана Челебіджихана» як «універсальну» статтю для переслідування нелояльних кримських татар.

«Завдяки звинуваченню в причетності до батальйону імені Номана Челебіджихана можна охопити ширші категорії кримських татар. У випадку з батальйоном значно менше треба доказової бази», — каже Євгеній Ярошенко.

Раніше повідомлялось, що а окупованому Криму затрималидвох братів за нібито участь у батальйоні Номана Челебіджихана.

Як повідомляли QIRIM.News, окупаційний суд Армянська засудив 36-річного громадянина України до п'яти років колонії суворого режиму за звинуваченням "в участі у діяльності незаконного збройного формування".