«20-21 травня окупанти організовують «престур» для російських пропагандистських ЗМІ на Херсонщину. Ці дії містять ознаки низки злочинів», - представництво Президента України в АРК

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Травня 2022, 10:53
Ліна Тимошина
21 Травня 2022, 10:53

Держава-агресорка планує організувати «престур» представників підконтрольних ЗМІ тимчасово окупованими і непідконтрольними територіями України з метою створення пропагандистських матеріалів, спрямованих на показ «процвітання» захоплених територій та подання рф як «країни-визволителя». Про це повідомили у Представництві Президента України в АР Крим.


Зокрема, протягом 20-21 травня представники російських пропагандистських ЗМІ і т.зв. «іноземні журналісти» мають відвідати Херсонщину. Так, за задумом загарбників, пропагандисти мають зустрітися у м. Херсоні з головою окупаційної адміністрації Херсонської області, відвідати місцевий водоканал і тролейбусне депо, завітати до аграрного господарства в с. Інгулець, Каховської ГЕС і Скадовського дельфінарію.

У зазначених діях містяться ознаки вчинення злочинів за ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій), ст. 332-1 (порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави), ст. 436 (пропаганда війни: заклики до агресивної війни або до розв'язування воєнного конфлікту, а також виготовлення матеріалів із закликами до вчинення таких дій з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів) КК України, - зазначили у представництві.


У відомстві додали, що щодо фізичних осіб, які відкрито підтримують збройну агресію рф проти України, замовчують правду про воєнні злочини, вчинені окупантами на території України або не засуджують збройну агресію проти України чи зберігають нейтральну позицію, буде ініційовано запровадження національних і міжнародних санкцій.