24 жовтня відбудеться Перший Парламентський саміт Міжнародної Кримської Платформи

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Серпня 2022, 11:03
Асіф АлієвQHA
19 Серпня 2022, 11:03

Перший Парламентський саміт Міжнародної Кримської Платформи пройде 24 жовтня у хорватьскої столиці місті Загреб.

Про це йдеться в заяві Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Паралельно з основною програмою Саміту – пленарною сесією – на заході заплановано проведення також дискусійних панелей, які нададуть гостям Саміту – парламентарям багатьох країн, хорватським урядовцям, медійникам – більше інформації щодо ситуації в окупованому Криму після початку повномасштабного вторгнення, а також запропонують дискусії за участі українських урядовців і міжнародних експертів щодо параметрів реінтеграції Криму, що важливо з огляду на досвід приймаючої сторони, Хорватії, у питаннях реінтеграції.

"Окрім того, у рамках Парламентського саміту планується показ фільму про політв’язня, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, над яким працює команда Наталі Гуменюк та Анни Цигими, а також інших правозахисних заходів щодо теми незаконно утримуваних рф громадян України", - зазначають у Представництві.

Між тим, підготовка до онлайн Саміту Міжнародної Кримської платформи у фінальній стадії. У ньому візьмуть участь десятки країн та організацій, розказала перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

Як повідомляли QIRIM.News, саміт Кримської платформи пройде в режимі реального часу, але онлайн із можливим приїздом деяких партнерів України. Про це заявила Постійний представник Президента в Криму Таміла Ташева.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що МЗС щодня отримує підтвердження від країн-партнерів про їхню участь у другому саміті Міжнародної Кримської платформи 23 серпня.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 серпня у Києві відбувся інавгураційнийсаміт «Кримської платформи». У ньому взяли участь представники 45 країн світу. Головними питаннями, порушеними під час саміту, була консолідація міжнародної політики навколо невизнання будь-якої зміни статусу Криму, а також посилення санкцій проти країни-агресора росії.

.