Рада ООН з прав людини розгляне затримання кримських татар в окупованому Криму

Новини України та світу
Анвар Деркач
14 Вересня 2021, 17:40
Анвар Деркач
14 Вересня 2021, 17:40

48-ма сесія Ради ООН з прав людини, яка проходить у Женеві, розгляне ситуацію з репресіями проти кримських татар в окупованому Росією Криму. Про це повідомило Міністерство закордонних справ Українина своєму сайті.

«Буде обговорено регулярну доповідь Управління Верховного комісара щодо становища у галузі прав людини в Україні, підготовлену Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні, яка працює в нашій державі на запрошення українського уряду з перших днів збройної агресії проти України», - говориться в повідомленні МЗС.

В повідомленні також зазначається, що в ході діалогу буде засуджено незаконні обшуки, затримання та арешти, інші протиправні дії РФ проти українських громадян. Зокрема, йтиметься про долю Азіза та Асана Ахтемових, Нарімана Джелялова, інших затриманих, заарештованих та засуджених за сфабрикованими справами кримських татар та українців в окупованому Криму. Також триватиме робота із залучення до співробітництва у рамках «Кримської платформи» країн та міжнародних правозахисних організацій.

Як повідомляли «Кримські новини», 3-4 серпня в Криму російські спецслужби викрали та катували Азіза та Асана Ахтемових, а також затримали Шевкета Усеїнова, Ельдара Одаманова, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова. Джелялова і братів Ахтемових звинуватили у підриві газогону в селі Перевальному на підставі вибитих під тортурами свідчень Асанових. В серпні у Києві було створено «Кримську платформу» - міжнародний майданчик для пошуків шляхів деокупації Криму. Рада ООН з прав людини - міжнародний правозахисний орган із штаб-квартирою у Женеві (Швейцарія), до якої входять 47 країн. Рада була створена 2006 року на базі Комісії з прав людини і замінила її. Рада ООН з прав людини здійснює моніторинг виконання кожною державою її зобов'язань у сфері прав людини.