«38 політв'язнів мають критичні хвороби чи інвалідність», — КРИМSOS

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 14:55
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 14:55

З понад 150 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму щонайменше 38 мають критичні хвороби чи інвалідність.

Як передає КРИМSOS, в основному до критичного погіршення здоров’я чи набуття хвороб призводять умови утримання в місцях несвободи.

«Нелюдські умови перебування в місцях несвободи стають причиною загострення хронічних захворювань серед жертв політично мотивованих переслідувань у Криму. За наявною інформацією, щонайменше 38 жертв політично мотивованих переслідувань у Криму мають критичні проблеми зі здоров’ям. З них 30 — люди віком від 50 років та пенсіонери», — каже аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

24 травня стало відомо, що російський Апеляційний військовий суд у м. Власиха (Московська область, рф) відхилив апеляційну скаргу на вирок 60-річному фігуранту «справи кримських мусульман» активісту Азамату Еюпову. 19 липня 2022 року суддя Південного окружного військового суду рф Кирило Кривцов засудив чоловіка до 17 років колонії суворого режиму.

Ще до арешту в Еюпова була діагностована атеросклеротична хвороба серця, що ускладнює кровопостачання та здатна утворити тромб із подальшим інфарктом або інсультом. Навіть здорові люди набувають проблем зі здоров’ям через нелюдські умови утримання. Через переповненість СІЗО, жахливий санітарний стан будівель, відсутність медичної допомоги й катування ув’язнених кримські бранці Кремля перебувають під смертельною загрозою