СБУ оголосила підозру "віцеміністру" терористичної днр

Новини України та світу
Шевчук Микола
30 Грудня 2022, 17:34
Шевчук Микола
30 Грудня 2022, 17:34

Служба безпеки України повідомила про підозру так званому віцеміністру вугілля та енергетики терористичної «днр», який «передав» окупантам шахти на Донеччині.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

 Служба безпеки зібрала докази вини ще одного з керівників окупаційної адміністрації у тимчасово захоплених районах Донецької області.

Зловмисником виявився колишній високопосадовець одного з місцевих видобувних підприємств, який у 2014 році приєднався до терористичної організації «днр». Там він входив до найближчого оточення російського терориста Стрєлкова-Гіркіна, за чиїм дорученням займався питаннями промислового видобутку вугілля та його реалізації на користь угруповань бойовиків.

На цій посаді ще до початку повномасштабного вторгнення він виконував вказівки Москви щодо переналаштування паливно-енергетичного комплексу регіону під потреби країни-агресора. За даними слідства, він безпосередньо сприяв передачі ворогу основних підприємств галузі, у тому числі місцевих шахт. Крім цього, зловмисник неодноразово виступав на прокремлівських Ютуб-каналах, де публічно закликав підтримати збройну агресію РФ проти України, - сказано в повідомленні.

На підставі зібраної доказової бази слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України. Наразі підозрюваний переховується на тимчасово окупованій території сходу України.

Раніше повідомлялося, що за публічного обвинувачення Прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя двох колишніх працівників СБУ Криму, які перейшли на сторону окупантів, заочно засуджено до 9 та 10 років позбавлення волі.