«39 одиниць озброєння в окупованому Криму потенційно можуть бути використані як носії ядерної зброї», - українська делегація під час щорічних консультацій щодо виконання Документа про безпеку у Чорному морі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Грудня 2021, 13:26
Ліна Тимошина
10 Грудня 2021, 13:26

Мілітаризація окупованого Росією Криму підриває принципи, закладені в Документі про заходи зміцнення довіри та безпеки у військово-морській сфері на Чорному морі. Про це заявила делегація України під час 19-х щорічних консультацій щодо виконання цього документа, які пройшли у Відні у форматі телеконференції, повідомляє Укрінформ.

Делегація наголосила, що РФ поступово перетворює Чорноморський регіон на військову зону, а Кримський півострів стає "сильно мілітаризованою базою матеріально-технічного забезпечення, яка використовується для втручання в різних далеких гарячих точках, у тому числі в Сирії та Лівії".

У своєму виступі делегація продемонструвала слайди з цифрами на підтвердження тривожного розвитку подій.

Так, за роки окупації Росія майже втричі збільшила кількість своїх військовослужбовців у Криму – з 12,5 тис. до приблизно 32,5 тис. За оцінками, до 2025 року чисельність окупаційних військ може зрости до 40-45 тис, - повідомляється.

Крім того, на півострові дислокується близько 12,5 тис. військовослужбовців національної гвардії РФ та прикордонної служби ФСБ.

Наземна та повітряна складові постійного угруповання збройних сил РФ у Криму мають на озброєнні до 220 танків, до 660 броньованих машин, до 400 реактивних систем залпового вогню та артилерійських систем різного калібру, а також 13 берегових ракетних комплексів і до 170 літаків.

Наше особливе занепокоєння викликає те, що 39 одиниць озброєння (морського, повітряного та наземного компонентів), які були розміщені в окупованому Криму, потенційно можуть бути використані як носії ядерної зброї. Україна як сторона Договору про нерозповсюдження ядерної зброї дуже стурбована тим, що Росія розміщує в Криму носії та інші засоби, здатні доставляти ядерну зброю, - заявили в українській делегації.

Як повідомляли QIRIM.News, 9 грудня на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН ухвалено резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів»