40 українських дітей утримують у Криму та Краснодарському краї, - КРЦ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Квітня 2023, 12:31
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Ліна Тимошина
06 Квітня 2023, 12:31

Рашисти розповсюджують пропагандистські новини про те, що 40 українських дітей не бажають повертатися в Україну.

Про це повідомляє Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ) у Telegram.

Також окупанти зазначають, що діти були вивезені за згодою батьків, що не є правдою: більш ніж дві тисячі дітей, що були вивезені в Крим, є жертвами викрадення і незаконних переміщень. Місце їх перебування називають «таборами відпочинку».

Відомо, що дітей продовжують розвозити по різних таборах Криму: «Дружба», «Здравниця», «Променистий», «Мрія» та «Чайка». Звідти їх відправляють на росію. Утримання дітей називають «канікулами», які йдуть ще з жовтня. Батькам та опікунам дітей не повертають і коментують це, як «неможливість знайти їх» і «відсутність в батьків інтересу до власних дітей», - зазначили у КРЦ.

За даними правозахисної організації, наразі зафіксовано викрадення 16 тисяч дітей з окупованих територій України і перевезення їх у росію та білорусь.

Як повідомляли QIRIM.News, російські загарбники звезлидітей з новоокупованих територій України до Криму у «Школу юних командирів».

Як повідомляли QIRIM.News, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна і Уповноваженої президента рф у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих районів України до рф.