«405 українців знаходяться в полоні Росії та окупованих українських територіях» - Денісова

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Червня 2021, 18:00
Асіф АлієвQHA
28 Червня 2021, 18:00

У Росії та на окупованих нею українських територіях у неволі перебувають 405 громадян України, серед яких 44 військовослужбовці та 30 жінок.

Про це сьогодні, 28 червня, заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час виступу у Верховної Раді з нагоди Дня Конституції.

За її словам,  українська держава на жаль не може гарантувати наразі додержання конституційних прав і свобод на окупованих територіях.

Наші співвітчизники змушені виживати за законами природного відбору держави-агресора, який викорінює не лише українське, а й людську гідність, — сказала вона.

За словами уповноваженої з прав людини, імена усіх утримуваних Росією українців їй відомі.

Денісова додала, що окупант відібрав у цих бранців їхнє право на свободу, особисту недоторканність, правовий захист, але «йому не під силу позбавити наших співвітчизників свободи думки і переконання надії на повернення в Україну».

У квітні 2021 року Денісова представила щорічну доповідь щодо дотримання і захисту прав людини. Вона висвітлила випадки порушень прав і свобод людини і громадянина, щодо яких уповноважений уживає необхідних заходів.