56 років ув'язнення. Російський суд виніс тривалі терміни ув'язнення фігурантам «третьої бахчисарайської групи» у справі «Хізб ут-Тахрір»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Жовтня 2021, 10:41
Асіф АлієвQHA
29 Жовтня 2021, 10:41

Сьогодні, 29 жовтня, Південний окружний суд у Ростові-на-Дону винес рішення щодо чотирьох кримських татар із «третьої Бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Так, суд виніс тривалі терміни ув'язнення:

  • Сейтумеру Сейтумерову терміном на 17 років у колонії суворого режиму, 3 їх у в'язниці та ще 2 роки обмеження свободи пересування після звільнення.
  • Осману Сейтумерову 14 років у колонії, 3 роки та 6 місяців у в'язниці, 1 рік та 6 місяців обмеження свободи пересування.
  • Рустему Сеітмеметову 13 років у колонії, 3 роки та 6 місяців в'язниці, 1 рік обмеження свободи пересування.
  • Амету Сулейманову 12 років колонії, з них 3 роки і 6 місяців у в'язниці і 1 рік обмеження свободи пересування.

На оголошення вироку до Ростову прибули кримські татари. Вони писали клопотання про допуск до процесу. Водночас, на вулиці чергувала легкова машина ДПС із включеними проблисковими маячками та машина поліції.

Немає опису світлини.
Фото «Крымская солидарность»

У Криму ж до «Кримського гарнізонного військового суду» співробітники поліції та ДАІ не впускають нікого, навіть на територію двору. Поліція пропускає лише студентів. Вони навчаються у ВНЗ, що сусідить в одному дворі із судом. Представників ЗМІ не пускають на територію двору для того, щоб вони подали письмове клопотання про фото та відеофіксацію судового засідання.

На зображенні може бути: 4 людини

Нагадаємо, 11 березня в Бахчисараї анексованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.

Правозахисники «Меморіалу» визнали фігурантів справи політичними в'язнями