66 років позбавлення волі. Російська прокуратура оголосила сумарний термін фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Жовтня 2021, 19:08
Асіф АлієвQHA
20 Жовтня 2021, 19:08

У Південному окружному військовому суді в ході судових дебатів прокурор оголосив терміни чотирьом кримським татарам, заарештованим за зв'язки з ісламською політичною партією «Хізб ут-Тахрір».

Звинувачення запросило 20 років Сейтумеру Сейтумерову, 17 років Осману Сейтумерову, 16 років Рустему Сеітмеметову, і 13 років Амету Сулейманову.

Державний обвинувач на стадії дебатів сторін виступив з клопотанням про визнання підсудних винними за статтею 205.5 КК РФ («Організація та участь в діяльності терористичної організації») і попросив суд обрати їм запобіжний захід у вигляді позбавлення волі.

Сейтумер Сейтумерова терміном на 20 років в колонії строгого режиму, 3 роки з них у в'язниці та ще 2 роки обмеження свободи пересування після звільнення. Османа Сейтумерова 17 років в колонії, 2 роки та 6 місяців у в'язниці, 1 рік і 6 місяців обмеження свободи пересування. Рустема Сеітмеметова на 16 років в колонії, 2 роки та 6 місяців в'язниці, 1 рік обмеження свободи пересування. Амета Сулейманов на 13 років колонії, їх них 2 роки і 6 місяців у в'язниці і 1 рік обмеження свободи пересування.

11 березня 2020 року в Бахчисараї пройшли обшуки відразу в декількох будинках кримських татар: Енвера Мустафаєва, Амет Сулейманова, братів Сейтумера і Османа Сейтумерова, їх дядька Рустема Сеітмеметова. Також обшук був проведений в будинку екс-активіста «Кримської солідарності» Сейтумера Сейтумерова, який кілька років тому вимушено покинув Крим.

Всім затриманим інкримінується членство в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України і більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств. Троє з обвинувачених - Рустем Сейтмеметов, брати Осман і Сейтумер Сейтумерова до 19 листопада 2020 року перебували в слідчому ізоляторі Сімферополя, але після були конвоювали в ізолятор Ростова-на-Дону.