«77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині», - Кубраков

Новини України та світу
Ліна Тимошина
28 Листопада 2022, 12:41
Фото: сторінка Фейсбук Олександра Кубракова
Ліна Тимошина
28 Листопада 2022, 12:41

Зернову ініціативу продовжено на 120 днів, але росія все ще має інструменти для штучного обмеження її можливостей. 77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков на сторінці у Фейсбук.

77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині, порти Великої Одеси використовують до 50% своїх потужностей, вартість зерна зростає з кожним новим шантажем з боку росії, - написав Кубраков.

За його словами, був досвід проведення 40 інспекцій на добу, зараз через позицію рф на день інспектується в 5 разів менше. У жовтні Зернова ініціатива дозволила експортувати 4,2 млн тонн зернових, у листопаді не вийдемо і на 3 млн тонн.

При цьому, технічно ми можемо вийти на 6 млн тонн на місяць, - додав міністр.

Сьогодні разом із Послом США Бріджит Брінк та Спеціальним уповноваженим з санкційної політики США Джеймсом О‘Браєном вони обговорювали способи посилення Зернової ініціативи та розширення її можливостей. Відвідали порт Одеси та порт «Південний», поспілкувалися з портовим та аграрним бізнесом.

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та на відкритому повітрі
Фото: сторінка Фейсбук Олександра Кубракова

Штучне затягування призводить до збитків з боку фермерів та судновласників, у висновку втрачають найуразливіші верстви населення та країни на межі голоду. Один день простою обходиться щонайменше у 30 тисяч доларів. Зараз судна очікують на інспекцію – від 2 до 5 тижнів, - наголосив Кубраков.

Стратегічно потрібно досягти не тільки пришвидшення інспекцій на Босфорі, а й долучення до Ініціативи портів Миколаєва та пролонгації угоди щонайменше на рік, зауважив міністр.

Щодо приєднання до Ініціативи портів Миколаєва ми офіційно звернулися до ООН та Туреччини з пропозицією розглянути зміни до Ініціативи, - зазначив Кубраков.

На зображенні може бути: 3 людини
Фото: сторінка Фейсбук Олександра Кубракова

Як повідомляли QIRIM.News, раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що експортна зернова ініціатива продовжить працювати попри російський шантаж.

Нагадаємо, росія заявила про вихід із зернової угоди через нібито атаки на кораблі Чорноморського флоту в окупованому Севастополі. В інциденті вона звинуватила Україну та Захід.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 липня у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.