9 років тому був викрадений співзасновник кримської організації «Український дім» Тимур Шаймарданов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Травня 2023, 12:29
Фото: КримSOS
Ліна Тимошина
26 Травня 2023, 12:29

Сьогодні, 26 травня, 9 років, як в окупованому Криму зник співзасновник кримської організації «Український дім» Тимур Шаймарданов.

Про це повідомляє ГО КримSOS.

Жодної звісточки за 9 років…Співзасновник кримської організації «Український дім» Тимур Шаймарданов - один з перших, кого насильно викрали російські окупанти, - йдеться у повідомленні.

26 травня 2014 року він вийшов із дому в Сімферополі й не повернувся. Свідки та родичі активіста повідомляли про причетність до його зникнення членів так званої «кримської самооборони». Пошуками Шаймарданова зайнявся його друг та соратник Сейран Зінєдінов.

30 травня 2014 року він зустрівся з дружиною Шаймарданова в районі Строгонівки недалеко від свого будинку, після зустрічі вирушив додому, але не дійшов близько 500 м. За словами його родичів, на відео з камери спостереження АЗС видно, як біля активіста зупинилася машина, червона «Daewoo Lanos», до якої його примусово посадили. Про долю активістів досі нічого не відомо, - зазначили у КримSOS.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, всього за період окупації зниклими безвісти в Криму, про яких немає жодної інформації, вважається 21 людина, 15 з них – представники корінного кримськотатарського народу.