90% побудованих квартир за сприяння Туреччини розподілять між кримськотатарськими ВПО. Старт проєкту запланували на лютий - 2022, - заступник міністра Сейтхалілєв

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Листопада 2021, 13:26
Ліна Тимошина
30 Листопада 2021, 13:26

90% квартир в Херсоні, побудованих для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України за сприяння Туречиини, розподілять між кримськотатарським внутрішньо переміщеними особами. Про це в коментарі QIRIM.News розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв.

Це 200 квартир. На рівні міжурядової угоди закріплено, що 10% збудованого житла йде місцевій владі на розподіл серед черговиків та інше. А 90% будуть розподілені між кримськотатарськими переселенцями, - зазначив Сейтхалілєв.

Він повідомив, що напередодні в Херсоні пройшла зустріч щодо реалізації проекту будівництва квартир за підтримки та за фінансуванням будівництва з боку Турецької Республіки.

Там були всі сторони - і Фонд національного добробуту Криму, який представляє кримських татар, і міністерство, і місцева влада. На зустрічі також був і Генеральний консул Туреччини. На цих зустрічах з мерією, і потім з облдержадміністрацією ще раз закріпили позицію, що саме є визначена ділянка, і які будуть наступні кроки, щоб підготувати ділянку, щоб починати вже процес будівництва, - розповів урядовець.

Сейтхалілєв розповів також, що в Миколаєві також вже визначна земельна ділянка для будівництва житла. У Києві - досі ні.

По Миколаєву ділянка теж все визначена, і там з комунікаціями все дуже зрозуміло. В самому невизначеному стані зараз є Київ. Там досі триває процес пошуку ділянки, щоб рухатися далі, - сказав заступник міністра.

На уточнююче запитання, як саме розподілятимуть квартири серед кримчан, урядовець зазначив, що буде спеціальна система балів.

Міжурядовою угодою це визначено, що контрольні списки готує Фонд національного добробуту в кооперації з Меджлісом кримськотатарського народу. Буде визначена бальна система. Умови - все відкрито, прозоро, - додав він.

Стартовою точкою для початку реалізації проєкту Сейтхалілєв назвав засідання Стратегічної ради високого рівня з Туреччиною, що пройде у Києві.

3 лютого буде знакова подія - зустріч вищого стратегічного рівня, двох президентів. Тому є такий план, щоб по цих проєктах щодо будівництва квартир дати старт, щоб рухатися далі на рівні президентів, - розповів заступник міністра.

Як писали QIRIM.News 11 листопада, новопризначена віце-прем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук пріоритетною темою для себе на кримському напрямку бачить будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб в Херсоні, Миколаєві та Києві за допомогою уряду Туреччини. Про це вона повідомила в коментарі QIRIM.News, розповідаючи про перші кроки на посаді.

Як повідомлялиQIRIM.News, 9 червня, Кабмін ухвалив законопроєкт щодо будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України. Йдеться про рамкову угоду між урядом України і урядом Турецької Республіки.

QIRIM.News писали, що лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів про українсько-турецькі домовленості щодо житла для переселенців.

Нагадаємо, 10 квітня під час робочого візиту президента Володимира Зеленського до Туреччини підписана угода, яка стосується будівництва житла для кримськотатарських переселенців з тимчасово окупованого Криму.