Абітурієнти з окупованого Криму не мають зареєстрованого місця проживання на окупованій території, що ускладнює процес вступу - експертка КримSOS Куришко

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Жовтня 2021, 16:02
Ліна Тимошина
25 Жовтня 2021, 16:02

Нова тенденція цьогорічної вступної кампанії - відсутність у абітурієнтів зареєстрованого місця проживання на окупованій території. А це, в свою, чергу ускладнює процес вступу до українських вищих навчальних закладів. Про це під час пресконференції «Чи зробила всі необхідні кроки держава Україна для реалізації права на освіту для дітей з тимчасово окупованого Криму?» повідомила заступниця голови правління КримSOS Ольга Куришко.

За її словами справа в тому, що після проведення реформи децентралізації і переходу повноважень від державної міграційної служби до місцевих органів влади, інформацію про зареєстроване місце проживання може вносити лише місцева влада. Оскільки на окупованих територіях не відбулася ця реформа, порядок внесення до паспортного документу і до єдиного державного демографічного реєстру інформації про зареєстроване місце проживання відсутній.

Якщо говорити простою мовою - дитина отримує паспорт у формі ID-картки, і отримує витяг, в якому інший мешканець території України має інформацію про зареєстроване місце проживання, у такої дитини в цьому додатку стоїть прочерк. Або інформація про те, що таке місце реєстрації відсутнє, пояснила Куришко.

Крім того, за даними експертки, процес вступу кримчан до вищих навчальних закладів материкової України ускладнює необхідність особистої подачі документів. Зокрема, це стало відчутно під час карантинних обмежень. Вона наголосила, що доречно запровадити онлайн подачу документів.


Куришко розповіла також, що перепоною у бажанні отримати освіту на материковій частині України для кримчан може стати велике навантаження в освіті. Зокрема, це стосується отримання українського атестату. Експертка пояснила, оскільки діти з окупованих територій мають документи, видані окупаційною владою, для вступу вони мають отримати український атестат.

Для цього необхідно здати річне оцінювання і підсумкову атестацію, яка складається з 18 предметів. І все це складається протягом тижня або півтора, - додала Куришко.

Як повідомляв QIRIM.News, в окупованому Криму у відкритих джерелах можна знайти інформацію лише про 25 репетиторів з української мови та чотири - з історії України, повідомила голова ЦГП «Альменда», керівниця освітнього напрямку УГСПЛ Валентина Потапова.

Як повідомляли QIRIM.News, окупанти перешкоджають абітурієнтам з ТОТ перетинати КПВВ.