Абітурієнти з окупованих територій зможуть подати документи в українські виші онлайн — МінТОТ

Новини
Ірина Требунських
20 Липня 2020, 18:13
Ірина Требунських
20 Липня 2020, 18:13
Фото: Восток SOS

В Україні наразі розробляють алгоритм подання документів до українських вишів для абітурієнтів з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також з незаконно анексованого Криму. Над алгоритмом працюють міністерства освіти, цифрової трансформації і реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зазначається, що щорічно з окупованих територій до українських вищих навчальних закладів приїздять близько півтори тисячі абітурієнтів. Заступниця голови МінТОТ Інна Голованчук повідомила, що алгоритм подання документів для вступу в режимі онлайн вже розроблений, залишилися технічні питання.

Ми маємо зробити усе, аби ці діти змогли реалізувати своє право на освіту — незважаючи, що окупаційні режими намагаються їх цього права позбавити, зокрема й через блокування виїзду з ТОТ для подачі документів, — підкреслила Голованчук.

У МінТОТ нагадали, що минулого тижня окупанти не випускали дітей, які прямували на підконтрольну Україні територію для складання зовнішнього незалежного оцінювання.

«Кримські новини» повідомляли, що окупаційна адміністрація ОРДЛО не випускає абітурієнтів на контрольовану Україною територію для вступу до закладів вищої освіти.

Верховна Рада 3 липня ухвалила закон, згідно з яким абітурієнтам з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та населених пунктів Донбасу на лінії зіткнення можна вступати у заклади вищої освіти в Україні без обов’язкового складання ЗНО.