«Абсурдність не знає кордонів», - Еміне Джеппар про нові звинувачення проти Джеляла

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
09 Листопада 2021, 15:09
Асіф АлієвQHA
09 Листопада 2021, 15:09

Абсурдність сфабрикованої російськими окупантами каральної справи проти Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових не знає кордонів.

Про це повідомила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

Вона, таким чином, засудила нові звинувачення у контрабанді вибухового пристрою, висунутих першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Зазначимо, що Наріману Джелялу слідством пред'явлено нове звинувачення у контрабанді вибухового пристрою. Санкція за цією статтею становить від 7 до 12 років позбавлення волі.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу до 23 січня 2022 року, тобто на два місяці та 20 діб. Таким чином, суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження термінів тримання під вартою.

3-4 вересня 2021 року окупанти у Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району у Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії», зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу, що відбувся 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.