Адвокат Азаматов став захисником політв'язня Асана Ахтемова

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Вересня 2021, 15:43
Айдер Азаматов
Асіф АлієвQHA
13 Вересня 2021, 15:43

В'язень Кремля Асан Ахтемов підписав угоду про те, що його інтереси буде представляти адвокат Айдер Азаматов.

Як повідомив Азаматов, Ахтемов відмовився від раніше призначеного адвоката.

«Проведено його опитування, отримано дозвіл від нього на отримання відомостей що становлять лікарську таємницю. Тримається, хоч і складно після перенесеного. Подробиці пізніше», - написав адвокат в Facebook.

Головне, як зазначив Айдер Азаматов, тепер захисником кримського татарина є адвокат, якого вибрав сам Асан Ахтемов, а не нав'язаний органами слідства захисник.

Як доказ Азаматов опублікував лист Ахтемова. Він також додав, що його підзахисного  забрав конвой ФСБ  на слідчі дії.

«Раз повезли на слідчі дії, значить мені слідчі органи зобов'язані повідомити про це відповідно до КПК РФ. Якщо повезли знову вмовляти відмовитися від мене, ну значить знову буде тиск, оскільки відмова в письмовому вигляді від призначенця і про мій допуск від Асана я отримав і зараз його публікую», - зазначив адвокат.

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки держави-окупанта Росії опублікувала відео, на якому зафіксовано «зізнання» братів Азіза і Асана Ахтемових у начебто причетності до так званого підриву газопроводу поблизу села Перевальне, що під Сімферополем. Адвокати Айдер АзаматовЕдем Семедляєв і Микола Полозов «Кримським новинам» пояснили, що все вказує на те, що «зізнатися» на камеру кримських татар змусили насильством.

Як повідомляли «Кримські новини», 8 вересня у дворі затриманого Асана Ахтемова представники окупаційних спецслужб проводять повторний обшук.