Адвокат імама Ленура Халілова розповіла про умови його перебування у в'язниці

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Листопада 2022, 17:49
Асіф АлієвQHA
25 Листопада 2022, 17:49

Адвокат Юлія Чванова завітала до 54-річного ув'язненого з Криму — засудженого імама релігійної громади «Алушта» Ленура Халілова.

Як повідомляє "Кримська солідарність", після розгляду апеляційної скарги його етапували до в'язниці №2 Володимира, де він відбуватиме 18 років ув'язнення. Кримський татарин розповів, що умови утримання є задовільними, але припускає, що отримує від адміністрації лише частину адресованих йому листів.

Ленур Халілов міститься у 4-му режимному корпусі, зазначила адвокат. Він сидить у камері для двох людей, у ній є санвузол, але вода лише холодна. Приміщення провітрюється. Щодня літнього в'язня виводять на прогулянку. Йому надають можливість купувати продукти в кіоску, 1 раз на рік належить посилка - не більше 20 кг. Місцеву їжу Ленур називає більш менш нормальною — «є можна». Нині він не працевлаштований.

Крім того, політв'язень поділився думкою, що йому доставляються не всі листи від родичів, оскільки вони надходять рідко. Наприклад, останнє він отримував півтора тижні тому. На його думку, співробітники віддають йому не всі з них.

Претензій до працівників в'язниці Ленур не має, вони ставляться до нього нормально. За словами захисниці, політв'язень виглядає бадьоро, незважаючи на вік: «Він був одягнутий за погодою, згідно з встановленим зразком — у тілогрійці та зимовій шапці». Тюремний фельдшер щодня обминає камери та цікавиться станом здоров'я.

16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив «вирок» чотирьом кримським татарам з «алуштинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Максимальні терміни відбування покарання у колонії суворого режиму отримали: Ленур Халілов — 18 років, Руслан Месутов — 18 років, Руслан Нагаєв — 13 років, Ельдар Кантиміров — 12 років.