Адвокат Кіркорова оскаржуватиме заборону на в'їзд до Литви у ЄСПЛ

Новини України та світу
Алла Трапезова
02 Вересня 2021, 18:37
Алла Трапезова
02 Вересня 2021, 18:37

Адвокат російського співака Філіпа Кіркорова звернеться до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через заборону на в'їзд співака до Литви. Про це у коментарі «Кримським новинам» повідомив адвокат Кіркорова Олександр Добровінський.

За словами адвоката, скарга до ЄСПЛ, швидше за все, буде відправлена ​​до кінця року. Він зазначив, що поки не було отримано рішення суду з Вільнюса.

Як відомо, Вищий адміністративний суд Литви відхилив скаргу співака на рішення Департаменту міграції країни заборонити йому в'їзд на п'ять років. У Вільнюсі заявили, що рішення місцевого суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

Причиною заборони стала позиція Кіркорова щодо окупованого Криму. Співак неодноразово виступав в окупованому Криму, в'їжджаючи туди в обхід українських пунктів пропуску. Він заперечує територіальну цілісність і суверенітет України і побічно виправдовує агресію Росії.

Зокрема, 18 березня 2021 року Кіркоров виступив на концерті в честь окупації Криму Росією, який відбувся за участю президента країни-агресора Володимира Путіна.

Нагадаємо, заборона набула чинності у січні 2021 року. Також 18 серпня СБУ підтвердила заборону на в'їзд Кіркорова до України.