Адвокат Курбедінов звертатиметься до Комітету з прав людини ООН щодо переслідування кримських татар за національною ознакою

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Лютого 2023, 14:42
ФОТО: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
01 Лютого 2023, 14:42

Окупаційний Верховний суд Криму відхилив апеляційні скарги на адміністративні арешти кримських татар, затриманих 25 січня біля будівлі окупаційного Київського районного суду Сімферополя.

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов на сторінці у Фейсбук.

Апеляційні скарги на адміністративні затримання та арешти невинних людей окупаційний Верховний суд Криму відхилив очікувано, - написав Курбедінов.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
ФОТО: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять та люди стоять
ФОТО: "Кримська солідарність"

За його словами, далі буде звернення до Комітету з прав людини ООН.

Поки РФ ще там, піднімемо в Комітеті, у тому числі, переслідування за національною ознакою (дискримінація) кримських татар з боку силовиків та судової системи. Те, що фсбшникам та суддям здається нормою та буденністю - в ООН називають дискримінацією, - заявив адвокат.

Немає опису світлини.
ФОТО: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
ФОТО: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 1 особа та на відкритому повітрі
ФОТО: "Кримська солідарність"

Як повідомляли QIRIM.News, 26 січня окупаційні суди Сімферополя винесли рішення щодо кримських татар, затриманих 25 січня біля будівлі окупаційного Київського районного суду Сімферополя за те, що прийшли підтримати своїх земляків, заарештованих у Джанкойському районі 24 січня. 27 людей окупанти відправили під адміністративний арешт від 10 до 16 діб. Руслану Умерову, людині з інвалідністю, призначили максимальний штраф – 20 тисяч рублів.

Як писали QIRIM.News, 25 січня в окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримали десятки людей біля будівлі окупаційного Київського районного суду, які прийшли підтримати заарештованих напередодні кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як писали QIRIM.News, окупаційний Київський районний суд Сімферополя оголосив запобіжний захід шістьом кримським татарам, яких силовики арештували після обшуків їхніх будинків у Джанкойському районі 24 січня, - тримання під вартою на 2 місяці до 24 березня.