Адвокат політв'язня Ахтемова: «У камеру до Азізу можуть підсадити інформатора»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 11:12
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 11:12

Адвокат в'язня Кремля Азіза Ахтемова - Іслям Веліляєв не виключає, що в камеру, де знаходиться його підзахисний підсаджена людина, яка буде витягувати у нього інформацію.

Про це Веліляєв повідомив в коментарі QIRIM.News.

Захист попередила Ахтемова, щоб він не вів розмови щодо кримінальної справи.

«У камері Ахметова знаходяться ще п'ять осіб. Жодних тисків з їх боку він не відчуває. До нього можуть підсадити людей, які будуть витягувати з нього інформацію. Ми попередили Азіза про це. Він може з ними говорити про сім'ю, погоду, космос, але тільки не вести бесіди щодо кримінальної справи », - сказав адвокат.

Веліляєв, який разом з адвокатом Сафіє Шабанової, відвідав СІЗО 12 жовтня повідомив, що в цілому Азіз відчуває себе добре, харчування у нього стерпне. В'язень Кремля попросив близьких передати йому книги релігійного характеру.

З появою захисників за згодою співробітники ФСБ перестали навідуватися до Азізу Ахтемова і вмовляти його визнати провину.

«Ми з колегою будемо намагатися один або два рази на тиждень відвідувати Азіза, підтримати його», - сказав адвокат.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 24 вересня залишив у силі рішення суду першої інстанції про взяття під варту Азіза Ахтемова. Його - російське слідство підозрює нібито в «диверсії на газопроводі» під Сімферополем. Азіз Ахтємов залишиться під арештом до 2 листопада.

3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у п'яти кримських татар, а потім викрали їх. Серед них були перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемова, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов.