Адвокат повідомив, чому апеляційний суд скасував заочний арешт Януковича

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Листопада 2020, 16:15
Хельга Полтавка
16 Листопада 2020, 16:15
Фото: 112.ua

Київський апеляційний суд скасував рішення щодо заочного арешту збіглого президента Віктора Януковича у справі про розгін Майдану 18-20 лютого 2014 року.

Таке рішення судді ухвалили на сьогоднішньому засіданні.

Один з адвокатів Януковича Ігор Федоренко пояснив "Громадському", чому апеляція скасувала рішення Печерського райсуду.

Чисельні процесуальні порушення та непідтвердженість підозри. Рішенням апеляційного суду справа направлена для розгляду до суду першої інстанції, — розповів він.

Наразі суд першої інстанції буде ще раз переглядати цю справу.

Інформацію підтвердив інший адвокат Януковича Віталій Сердюк у Facebook та оприлюднив відповідний документ.

Батько Устима Голоднюка — вбитого на Майдані 20 лютого 2014 року — Володимир Голоднюк прокоментував рішення Київського апеляційного суду та назвав його «знеціненням цінностей Революції Гідності»

Виходячи з того, що зараз відбувається в країні, я просто обурений. Мені здається, що це суцільний сюрреалізм, сон. Я думаю, що я відкрию очі й він припиниться. Це повне знецінення цінностей Революції Гідності й смертей тих хлопців, які загинули на фронті. Це злив інтересів, — сказав Голоднюк.

Як повідомляли «Кримські новини», 24 червня 2020 року колишньому президенту Віктору Януковичу та двом колишнім міністрам оборони Дмитру Саламатіну і Павлу Лебедєву повідомлено про підозру у держзраді.

Нагадаємо, 12 травня Печерський районний суд Києва оголосив рішення щодо тримання під вартою Януковича у справі про організацію масових вбивств на Майдані. Цей заочний арешт став для Януковича другим. 4 травня Печерський райсуд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці у справі про узурпацію влади.

На початку 2019 року Януковича засудили до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку РФ.