Агресивні та злочинні дії Росії засуджують усі європейські країни

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
26 Квітня 2021, 18:15
Тетяна Нікішина
26 Квітня 2021, 18:15

Влада Румунії оголосила про підготовку висилки з країни російського дипломата, радника військового аташе посольства Росії в Бухаресті Олексія Гришаєва.

Про це повідомило у понеділок, 26 квітня, міністерство закордонних справ (МЗС) Румунії.

Гришаєва вирішено оголосити персоною нон грата за «діяльність і дії, що суперечать положенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини».

Російського посла в Бухаресті Валерія Кузьміна викликали на бесіду до МЗС Румунії — за розпорядженням глави відомства Богдана Ауреску.

Румунія стала ще однією країною ЄС, наступною за країнами Балтії та Польщею, яка оголосила про заходи щодо співробітників російської дипмісії на знак солідарності з владою Чехії, яка звинуватила російські спецслужби в причетності до вибухів на складах боєприпасів у Врбетіце в 2014 році.

У російському парламенті, реагуючи на крок Бухареста, заявили, що Росія повинна відповісти на висилку її дипломата «адекватно, синхронно і, можливо, асиметрично».

Такі випади не можна залишати без відповіді, — сказав перший заступник голови Комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

Москва раніше назвала висунуті Прагою звинувачення абсурдними і надуманими. Ситуація призвела до значного скорочення штату російського посольства в Празі та посольства Чеської республіки в Москві.

Окрім того, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький скликав екстрене засідання голів урядів Вишеградської групи, де обговорюватимуть питання поведінки Росії щодо України та Чехії.

Про це у Twitter повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк.

У рамках головування Польщі у Вишеградській групі прем’єр-міністр Матеуш Моравецький скликав сьогодні на 12:00 термінове засідання у форматі відеоконференції прем’єр-міністрів Вишеградської четвірки, — написав він.

Зустріч присвячена «російським актам саботажу у Чехії, ескалації Росією ситуації в Україні та в Білорусі, а також співпраці Вишеградської групи щодо зміцнення безпеки в регіоні».

Як повідомляли «Кримські новини», колишній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес закликав відреагувати на агресивні дії Росії, запропонувавши ввести заборону на в'їзд до Євросоюзу для всіх росіян.