Ахтем Сеїтаблаєв представить виставу «Легенди Бахчисараю»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
30 Листопада 2021, 17:12
Асіф АлієвQHA
30 Листопада 2021, 17:12

21 та 26 грудня у київському Театрі юного глядача (ТЮЗ) український актор та режисер Ахтем Сеїтаблаєв представить виставу «Легенди Бахчисараю» за мотивами кримськотатарських казок.

Як розповіли Новому Времени, у ТЮГ весь колорит кримськотатарських традицій та культури в народних казках Мандрівники, Ложка солі, Місто сімдесяти ремесел, Заповіт гончара об'єднані однією темою у новій постановці Легенди Бахчисараю.

«Це актуальні історії про кохання, зраду, стосунки батьків та дітей, друзів та ворогів», — зазначили у театрі.

У коментарі QIRIM.News Сеітаблаєв зазначив, що найбільше він я сподівається створити атмосферу Криму, кримськотатарського світу з його особливостями, взаєминами, з гумором, традиційними костюмами, кримськотатарськими висловлюваннями. При цьому досягти цього буде непросто, оскільки серед акторів немає жодного кримського татарину.

«Часу дуже мало, у нас стислий термін до Нового року тому робота йде в авральному режимі», - зізнався режисер у перерві між репетиціями.

Відповідаючи на запитання, хто буде глядачем вистави Сеїтаблаєв зазначив, що якихось обмежень у віці немає, проте зазначив, що діти – найдоросліший глядач.

«Те, що цікаво дітям буде цікавим і дорослим. Справа в тому, що діти – це вимогливі глядачі. Вони не придушуватимуть у собі емоції, на відміну від дорослих. Якщо їм нудно, вони не дивляться, а якщо буде цікаво для дітей, то для дорослих точно не буде нудно», - пояснив він.

Музику до вистави створив кримськотатарський джазовий музикант, заслужений артист України Усеїн Бекіров. Художник з костюмів - Надія Кудрявцева. У виставі задіяні актори Поліна Нестерова, Олександра Гончаренко, Олександр Мельник, Ігор Пінчук, Ігор Іванов, Сергій Кучера, Павло Ігнатюк, Кирило Сірченко, Катерина Артімен'єва, Артем Сухіна, Діна Куца, Діана Небось, Катерина Бондарська, Дарія Олесь Павлютін, Євген Супрун, Євген Бондарський, Марина Андрощук, Анастасія Малахова, Влада Скубченко, Марія Демочко, Сергій Бобко, Кароліна Пампуха, Олена Михайличенко та інші.

Зазначимо, що вистава реалізується за підтримки ASTEM Foundation, головний партнер проекту - Onur Group Ukraine.