Активіста Богдана Зізу окупанти етапували до Ростова-на-Дону

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 08:47
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 08:47

Кримського художника та активіста Богдана Зізу, якого окупанти звинуватили у тому, що він облив синьо-жовтою фарбою окупаційну адміністрацію Євпаторії, етапували до Ростова-на-Дону.

Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Про такі незаконні наміри окупантів ми вже повідомляли раніше. Згідно з міжнародним гуманітарним правом, не можна переміщувати громадян з окупованої території. Але рф, як країна-окупант, нехтує усіма можливими нормами, - заявили у відомстві.

У представництві нагадали, що у травні минулого року Богдан Зіза вилив на будівлю окупаційної адміністрації Євпаторії синю та жовті фарби на знак протесту проти окупаційного режиму та розпочатої росією війни. Його звинувачують у нібито “тероризмі” та інкримінують 4 статті кримінального кодексу рф: ст. 205 ч.1 “здійснений терористичний акт”, ст. 205 ч.1 “загроза здійснення теракту”, ст. 205.2 ч.2 “заклик до тероризму” та ст. 214 ч.2 “вандалізм із політичних мотивів”.

Україна продовжить боротися за Богдана, за кожного політв’язня, за всіх громадян нашої держави, які страждають від життя в окупації. Єдина надія повернути їм нормальне життя — це звільнити Крим від окупантів. І наші люди знову будуть вільними у вільній країні, - наголосили у представництві.

Як повідомляли QIRIM.News, заарештований в окупованому Криму активіст Богдан Зіза звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про обмін.

Як повідомляли QIRIM.News, Богдану Зізі, якого затримала ФСБ РФ після того, як він нібито облив жовтою та блакитною фарбами будівлю Євпаторійської окупаційної «адміністрації» на знак незгоди з війною, продовжили термін утримання під вартою на три місяці - до 16 січня 2023 року.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше кримський художник Богдан Зіза написав Україні листа із незаконного ув’язнення від імені сотень тисяч кримчан.

Як повідомляли QIRIM.News, у липні Богдану Зізі, додали додаткову статтю обвинувачення - «теракт».