Активістку в Криму оштрафували за «проживання в РФ без паспорта»

Новини України та світу
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 14:47
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 14:47

Учасницю стихійних зборів кримських татар під будівлею ФСБ 4 вересня, активістку Ірину Копилову оштрафували в окупованому Криму «за мешкання в Російській Федерації без паспорта». Про це повідомляє «Кримська солідарність» на своїй сторінці в Facebook.

Копилову оштрафували на 3 тисячі рублів. Активістку визнали винною в скоєнні адміністративного злочину за частиною 1 статті 19.15 КоАП РФ («Проживання громадянина Російської Федерації без документа, що посвідчує особу громадянина (паспорта)»).

Як повідомила інша активістка – Ельмаз Акімова, 11 вересня співробітники поліції двічі відвідували Копилову.

Двічі за день і чотири рази за 2 дні. 8 вересня її вже викликали для складання адміністративного протоколу за проживання без паспорта в відділення поліції, – підкреслила Акімова.

Відзначається, що це друга адміністративна справу проти Копилової за тиждень. 4 вересня на неї було заведено протокол за статтею 20.6.1 КпАП «Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрози її виникнення», який тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від однієї тисячі до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, 58 протоколів склали 4 вересня на кримських татар за підсумками затримань на бульварі Франка біля будівлі ФСБ в окупованому Сімферополі. Кримські татари збиралися під ФСБ, щоб підтримати затриманих співвітчизників. В той день проводилися масові арешти, але згодом більшість людей відпустили.