«Активні та небайдужі громадяни України на півострові будуть головною опорою при звільненні Криму від окупації», - Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Травня 2022, 09:44
Фото: пресслужба Представництва Президента України в АР Крим
Ліна Тимошина
25 Травня 2022, 09:44

Активні та небайдужі громадяни України на півострові будуть головною опорою при звільненні Криму від окупації. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час першої зустрічі з новопризначеним Постійною Представницею Президента України в Автономній Республіці Крим Тамілою Ташевою, повідомляєпресслужба відомства.

Для нас важливо розуміти, якими є настрої людей в окупованому Криму та Севастополі. Адже ми розуміємо, що активні та небайдужі громадяни України на півострові будуть нашою головною опорою при звільненні Криму від окупації. Ми маємо їх підтримувати, - сказав Зеленський.

Тому, за його словами, окрім роботи, спрямованої на нарощування міжнародної політичної підтримки деокупації в рамках Кримської платформи, передусім варто думати про ухвалення додаткових законів і постанов, які допомагають забезпечувати права громадян України в Криму.

На зображенні може бути: 3 людини, люди сидять та у приміщенні
Фото: пресслужба Представництва Президента України в АР Крим


Зеленський обговорив з Ташевою підтримку українських громадян в окупованому Криму та розвиток Кримської платформи.

Ташева передала Президенту листа від заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, який був заарештований після участі в Інавгураційному саміті Кримської платформи у 2021 році та наразі утримується окупаційною владою в неволі, очікуючи на суд. У своєму листі Наріман Джелял, зокрема, дякує Президентові України за підписання закону, що запроваджує соціальний та правовий захист для політичних в’язнів, військовополонених та цивільних заручників.

Зазначається, що настрої громадян України в окупованому Криму та Севастополі, перспективи звільнення півострова та спротив окупації стали однією з ключових тем майже годинної розмови.

Ташева розповіла про діяльність Представництва, спрямовану на підтримання контакту із тими громадянами України в Криму, які так чи інакше протестують проти війни та виявляють свою солідарність із материковою частиною України. Згадала також про окремі кричущі справи, пов’язані з переслідуванням активістів. Зокрема, про євпаторійського художника Богдана Зізу, який 16 травня облив приміщення євпаторійської адміністрації жовто-синьою фарбою. 29-річний кримчанин був майже відразу захоплений окупаційними правоохоронними органами й з того часу утримується без зв’язку із зовнішнім світом та родиною.

Для нас дуже важливо підтримувати цей контакт із тими людьми в Криму, які активно висловлюють свою позицію проти повномасштабного вторгнення та виявляють солідарність із материковою частиною України. Вони мають відчувати, що ми бачимо і цінуємо ці сигнали солідарності з окупації, - наголосила Ташева.

Постійна Представниця наголосила на важливості законодавчих актів, які ухвалює парламент. А також інших регулювань, які повинні не відштовхувати кримчан, а навпаки, сприяти тому, аби навіть у вкрай токсичному пропагандистському середовищі громадяни України, кожен на своєму рівні, не просто очікували на деокупацію Криму та Севастополя, а наближали її всіма доступними методами.

На зображенні може бути: 3 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні
Фото: пресслужба Представництва Президента України в АР Крим

Крім того, учасники наради обговорили перспективи розвитку ініціативи Президента України «Кримська платформа». Зокрема, проведення міжнародних заходів у серпні 2022 року, які зберуть учасників установчого саміту Кримської платформи та потенційно розширять географію держав, які підтримують декларацію Кримської платформи.