Американський дипломат спрогнозував перебіг війни в Україні та долю Криму

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
10 Серпня 2022, 13:09
Ярослава Саєнко
10 Серпня 2022, 13:09

Екс-спецпредставник США в Україні Курт Волкер прогнозує, що війна росії в Україні затягнеться до весни 2023 року. Про це він повідомив в інтерв'ю "Європейській правді".

За його словами, зима буде складною як для української армії, так і для російської, проте росіяни будуть виснажені навесні, оскільки їм буде складно доставляти провізію через розтягнутість позицій.

Російська армія надто розтягнута, вони далі за свою землю і їхнім військовослужбовцям буде важче отримувати їжу, паливо, зброю. Словом, у росіян буде складна зима, - сказав він.

Волкер також прогнозує, що незабаром буде успішний контрнаступ української армії, що дозволить повернути деякі захоплені окупантами території.

До кінця поточного року ми побачимо успішний український контрнаступ. Україна поверне деякі ключові для неї території. Наступного року ми побачимо подальші спроби України вибити росіян зі своєї землі, ймовірно, також безперечно успішні, - сказав Волкер.

При цьому Волкер зазначив, що "війна розбила старі конструкції" і залишати Крим у руках росії надто ризиковано.

Про що говорити з Росією, якщо він говорить про те, що війна не закінчиться, поки не захопить всю Україну. Місця для компромісу немає. Ви маєте воювати за повернення своїх територій, - зазначив Волкер.

Раніше Волкер заявив, що Україна має воювати за повернення Криму, надто ризиковано лишати його у руках росії.