Американський військовий аналітик розказав про ризики при спробі відвоювати Крим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 13:00
Фото: Херсонська ОДА
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 13:00

Якщо Україна спробує відвоювати Крим військовим шляхом, то існує ризик втрати частини західної підтримки.

Про це української редакції Forbes заявив американський військовий аналітик, старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики (FPRI), офіцер морської піхоти США Роб Лі.

За його словами, більш ймовірно те, що Україна поверне Мелітополь і Запорізьку область, а повернути Крим менше шансів.

«Краще спробувати забрати якомога більше територій Запорізької та Херсонської областей, зробивши для росіян окупацію дуже складною. Інша проблема в тому, що Захід говорить про те, що потрібно повернути усі українські території. Але західні лідери негласно сходяться на думці про те, що Крим для Путіна має особливе значення. Якщо Україна спробує відвоювати Крим військовим шляхом, то існує ризик втрати частини західної підтримки», - вважає Роб Лі.

Аналітик додав, що наразі херсонський сценарій контрнаступу ЗСУ є більш ймовірним, враховуючи російський опір і потужність.

«Думаю, Україна зможе повернути Мелітополь та інші ключові міста на півдні», - заявив він.

Раніше голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що повернути тимчасово окупований Крим військовим шляхом буде "надзвичайно складно", проте Україна має вирішувати сама. 16 листопада 2022 року він також заявив, що українська перемога в Криму навряд чи «відбудеться найближчим часом».

Раніше російський опозиційний журналіст, редактор видання "The Insider" Тимур Олевський  зазначив, що російське суспільство починає розуміти, що його влада втрачаєконтроль над ситуацією в Криму. Питання деокупації Донецька та Луганська буде важче ніж Криму насамперед тому, що там (на Донбасі) пряме сполучення з росією, а людських ресурсів у Кремля достатньо. Таку думку висловив експерт Олег Жданов.

Раніше блогер, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко заявив, що Збройні Сили України можуть опинитися біля адміністративної межі Криму вже за два тижні, або ще швидше, навіть за тиждень. Як писали QIRIM.News, військовий експерт Роман Світан вважає, що Збройні сили вже навесні 2023-го вийдуть на узбережжя Азовського моря. Що більще - до кінця літа українські захисники звільнять анексований Крим.

Раніше голова громадської організації "Центр спільних дій"  Олег Рибачук заявив, що звільнення кримського півострова можливо без великих втрат у Збройних силах України.