Аналітик Crimea SOS розказав, як проти кримських татар стали посилювати репресії рф

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 17:23
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 17:23

Визнання російським судом батальйону імені Номана Челебіджіхана терористичною організацією мало на меті посилити тюремні покарання проти кримських татар.

В бесіді з QIRIM.News про це розповів аналітик Crimea SOS Євген Ярошенко.

Він зазначив, що правозахисна організація ще два місяці тому підготувала статтю щодо цього рішення, де пояснюється причини прийняття такого рішення.

"Перше — це значно жорсткіше покарання. Якщо за членство в незаконному збройному формуванні можна було отримати максимум 15 років ув'язнення , то за членство в терористичної організації до 20 років. Більше того, якщо особа є нібито організатором терористичної організації за це може загрожувати довічне позбавлення волі.

Наступне пояснення це, як показує практика сам процес розгляду так званих терористичних справ. Вони відбуваються у Південному військову окружному суді Ростова-на-Дону, що ускладнює доступ адвокатів, родин до звинуваченого. Таким політв'язням значно важче захищатися та мати належну правову допомогу, адже раніше до першого червня такі справи розглядалися в так званих кримських судах", - заявив Ярошенко.

За підрахунками Crimea SOS на даний час шість кримських татар отримали впродовж 2019-2021 рр, обвинувальний вирок по справі батальйону Номана Челебіджіхана. Всі вони були заарештовані задовго до повномасштабного вторгнення рф в Україну.

"Найжорсткіше покарання отримав Февзі Саганджи - 10,5 років позбавлення волі. Наступна жертва це Ділявер Гафаров, він отримав 10 років тюрми. Інші отримали від 4 до 8 років це — Айдин Мамутов, Меджід Аблямітов, Наріман Наджмедінов та Адем Кадиров", - наголосив аналітик Crimea SOS .

Як зазначив раніше Ярошенко, переслідування кримських татар по справі батальйону імені Номана Челебіджіхана проводиться через їх підтримку України та це зручна стаття проти тих, хто висловлює незгоду з діями окупаційної влади в Криму. За його словами, що якщо у випадку у справах "Хізб ут-Тахрір" більш легко фабрикувати справи серед практикуючих релігію мусульман, то в випадку з батальйоном Номана Челебіджіхана під переслідування може потрапити фактично будь-який кримський татарин.

Нагадаємо, за 160 днів повномасштабного вторгнення російська окупаційна влада заарештувала мінімум 10 людей за звинуваченнями у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана.

Зазначимо, з 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 3 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

29 квітня співробітники ФСБ затримали у Криму учасника «Батальйон імені Номана Челебіджіхана». Згідно з офіційним повідомленням затримано мешканця Херсонської області 1991 року народження, проте його ім'я не розголошується.

Нагадуємо, що 1 червня 2022 року, верховний суд рф визнав«Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана» терористичною організацією. Зараз відомо про мінімум 16 політв’язнів, яких звинувачують у нібито участі в цьому батальйоні. Десятеро з них були затримані вже після 24 лютого 2022 року.