«Апеляційну скаргу відхилено» — політв’язня Яцкіна триматимуть в російському СІЗО до червня

Новини
Ірина Требунських
14 Квітня 2020, 18:49
Іван Яцкін
Ірина Требунських
14 Квітня 2020, 18:49

Московський міський суд відхилив апеляцію на продовження арешту жителю окупованого Криму Івану Яцкіну, якого в Росії підозрюють нібито у «шпигунстві». Про це у Facebook повідомив його адвокат Микола Полозов.

Адвокат розповів, що суддя Наталя Коновалова вислухала аргументи захисту, викладені в доповненні до основної скарги. Прокурор заявив, що не бачить підстав для скасування постанови суду першої інстанції. «В остаточному підсумку, суддя Коновалова так і вирішила, оголосивши резолютивну частину постанови апеляційної інстанції», — додав Полозов.

Сам Яцкін був присутній на засіданні в режимі відеоконференції із СІЗО «Лефортово». На моніторі було видно, що ув’язнений у медичній масці. Яцкін пояснив, що маску видали тільки перед судовим засіданням.

Ніяких спеціальних протиепідемічних заходів у «Лефортово» не проводять. Раз на тиждень дезінфікують камеру. В обід видають половину цибулини у якості противірусного засобу. Але температуру не заміряють, — повідомив Полозов.

Через коронавірус утримувані в Лефортовському СІЗО не отримують передачі від рідних, тож доводиться харчуватися лише тими продуктами, які видають в ізоляторі.

У свою чергу Яцкін запевнив, що почувається задовільно.

Адвокат Полозов зазначив, що після отримання тексту судового рішення захист зможе звернутися до Європейського суду з прав людини у зв'язку із допущеними порушеннями конвенції щодо Яцкіна.

В Московском городском суде состоялось рассмотрение апелляционной жалобы на продление меры пресечения украинскому...

Опубліковано Nikolai Polozov Вівторок, 14 квітня 2020 р.

Згідно з рішенням російського суду, політв'язня Яцкіна триматимуть під арештом до 16 червня.

Як повідомляло QHA media, громадянин України та житель Криму Іван Яцкін був викрадений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово». Про те, що Яцкін затриманий, нікому не було відомо. Тільки наприкінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Увесь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиничній камері СІЗО «Лефортово».

Росія звинувачує Яцкіна у державній зраді у формі шпигунства. За версією слідчих ФСБ, він збирав у Криму і передавав владі України інформацію, що становить державну таємницю РФ. За цим звинуваченням йому загрожує до 20 років позбавлення волі.