«Арештували за відсутності складу злочину» — Зіядінова визнали політв’язнем

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Липня 2021, 18:02
Еміль Зіядінов. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
03 Липня 2021, 18:02

Кримський татарин, фігурант «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Еміль Зіядінов, згідно з міжнародними критеріями, є політичним в'язнем. До такого висновку дійшли у правозахисному центрі «Меморіал».

Зіядінов є активістом правозахисного руху «Кримська солідарність» і неодноразово брав участь в акціях солідарності з політв'язнями, зокрема і в Москві. Окупанти «судять» його по статті про тероризм, але звинувачують насправді в участі у релігійній організації. При цьому Зіядінова не звинувачують ні в підготовці теракту, ні в озвучуванні терористичних загроз або інших дій, пов’язаних з тероризмом. Водночас «доказами» його «провини» є аудіозапис, де двоє людей обговорювали «тексти із ідеологічних джерел» «Хізбут-Тахрір».

Його переслідують у зв'язку з ненасильницьким здійсненням ним прав на свободу віросповідання та асоціацій. Зіядінов позбавлений волі за відсутності складу злочину з метою припинення його релігійної діяльності, а також придушення громадянської активності жителів окупованого Криму, — зазначають правозахисники.

В «Меморіал» підкреслюють, що оголошення «Хізб ут-Тахрір» начебто терористичною організацією Росією є необґрунтованим і незаконним.

«Меморіал» закликає негайно звільнити Еміля Зиядинова.

Нагадаємо, в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Після завершення обшуків, силовики затримали сімох людей: Сейрана ХайретдіноваОлександра Сізікова, Еміля Зіядінова, Ісмета ІбрагімоваАліма Суф'яноваВадима Бектемірова та Зекір’ю МуратоваДілявера Меметова, у якого також проводилися обшуки, не було вдома, його місцезнаходження невідоме.

Як повідомляли «Кримські новини», на засіданні суду в Ростові-на-Дону (Росія) розглядали клопотання сторони захисту щодо зміни запобіжних заходів фігурантам «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». У цей час в окупованому Криму зібралося близько 270 людей для підтримки політв’язнів.

Раніше «Меморіал» визнав політичним в’язнем фігуранта «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Ісмета Ібрагімова.