«Асан майже 50 днів на карантині в СІЗО», - дружина в'язня Кремля

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Жовтня 2021, 17:03
Асіф АлієвQHA
25 Жовтня 2021, 17:03

Політичний в'язень Асан Ахметов ось уже майже 50 днів, як знаходиться на карантині в СІЗО міста Сімферополя.

Про це QIRIM.News розповіла його дружина Репіка Ахтемова.

Жінка розповіла, що її чоловіка повторно перевели на карантин на 37-ий день перебування в ізоляції.

«Це сталося перед початком апеляційного суду. 11 жовтня його адвокат Айдер Азаматов передав мені лист з неволі », -сказала вона.

У листі, який Ахметова опублікувала в Facebook, Асан розповідає, що один із співробітників СІЗО - член медичної комісії був здивований, що кримський татарин перебував на карантині більше місяця, хоча правилами встановлено термін в 14 днів.

Стан здоров'я Асана в СІЗО з часом відновлюється. Якщо в перший час він багато кашляв і застуджувався, то тепер потихеньку відновлюється.

«В останній раз він говорив, що морально і фізично намагається тримати і йому краще, ніж було спочатку», - сказала вона.

З нетерпінням чекають вдома Асана його діти. Як розповіла Репіка Ахтемова, молодша дочка останнім часом запитує про батька, каже, що чекає його, а старший син, якому майже 7 років, він знає, де знаходиться Асан і чекає що найближчим часом батька, відпустять.

«Він пише йому листи, малюнки малює, чекає що батька випустять», - сказала вона.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.

18 вересня окупанти посилили звинувачення політв'язню. Звинувачення перекваліфікували на більш тяжке за тією ж статтею, однак за частиною 2, статті 281 КК РФ ( «Диверсія, вчинена організованою групою осіб»). Дана частина кримінальної статті карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.