Асана Ахтемова не привезли на розгляд апеляції. Він на карантині – адвокат Азаматов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 12:38
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 12:38

24 вересня підконтрольний Росії Верховний суд Криму не задовольнив апеляційну скаргу захисту на постанову  Київського районного суду Сімферополя про арешт Асана Ахтемова. Про це «Кримським новинам» повідомив адвокат Айдер Азаматов.

За його словами, процес мав відбутися за участі Асана Ахтемова. Утім, в останній момент з’явилася інформація, що він контактував з Ковід – 19, і процес почали без нього.

Була надана довідка про те, що він до 4 жовтня знаходитиметься на карантині, і не зможе взяти участь в сьогоднішньому процесі. Ознайомившись з цією довідкою, я для себе не зміг зробити однозначно висновок про те, чи він хворий на Ковід, чи просто контактував. Але, навіть якщо він хворіє або контактував, то процес сьогоднішній проводити не можна, оскільки буде порушений принцип безпосередньості або, як мінімум, повинні були організувати відеозв'язок зі слідчого ізолятора», - наголосив Азаматов.

Адвокат розповів також, що є обставини, які слід з’ясувати. Йдеться про застосування до нього тортур.

Це застосування фізичної сили, психологічного тиску і застосування тортур. Це все було зафіксовано під протокол. Я суду говорив про те, що сьогоднішні процес не можна проводити. Однак, суд ухвалив рішення проводити без нього. Я підтримав свою апеляційну скаргу. Я вказував на те, що в ніч з 3 на 4 вересня до 17-00 невідомо де був Асан, мене до нього не пускали, в подальшому стало відомо про те, що були застосовані тортури щодо нього. І я суду сказав, що зараз захист займається подачею звернень, заяв у військово-слідчий комітет і військову прокуратуру за даними фактами. Вказали на те, що ті пред'явлені звинувачення за показаннями є безпідставними та отримані незаконним шляхом. І посилатися на них слідство не повинно», - заявив адвокат.

Айдер Азаматов розповів, що добиватиметься того, щоб Ахтемова оглянув лікар, оскільки він скаржиться на погане самопочуття.

«Він скаржився на болі в області ребра, що в нього задуха, кваліфікований лікар до цього часу його не оглянув, лікар, якого він обере, а не фельдшер слідчого ізолятора», - заважив він.

Як повідомив адвокат, захист підготував звернення до компетентних органів щодо застосування тортур до Асана Ахтемова, що він раніше підтвердив.

Як повідомляли «Кримські новини» 18 вересня, Асану Ахтемову перекваліфікували звинувачення в скоєнні диверсії (стаття, 281, частина 1) на більш тяжке обвинувачення за тією ж статтею, однак по часті 2, статті 281 КК РФ ( «Диверсія, вчинена організованою групою осіб»).

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз АхтемовіЕльдар Одаманов і Шевкет Усеїнов. Більше доби про їхню долю нічого не було відомо.