Асоціація родин захисників «Азовсталі» публічно закликала міжнародні організації захистити героїв Маріуполя

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Липня 2022, 12:51
Фото: Асоціація родин захисників «Азовсталі»
Ліна Тимошина
31 Липня 2022, 12:51

30 липня Асоціація родин захисників «Азовсталі» провела у Києві захід з метою привернення уваги міжнародних організацій до теракту, що стався напередодні в Оленівці. Про це повідомляєасоціація у Телеграм-каналі.

Під час заходу дружина командира полку «Азов» Катерина Прокопенко від імені всіх рідних героїв Маріуполя закликала визнати росію державою-спонсоркою тероризму у зв’язку з вчиненням росіянами теракту в колонії Оленівки, де утримували українських військовополонених.

Фото: Асоціація родин захисників «Азовсталі»
Фото: Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Коли наші герої виконали наказ вищого керівництва щодо збереження життів і вийшли з «Азовсталі», їм було обіцяно, що МКЧХ та ООН беруть на себе зобов’язання слідкувати за станом їхнього здоров’я та умовами перебування. 29 липня ці гарантії були перекреслені, у зв’язку з чим Асоціація родин захисників «Азовсталі» вимагає від гарантів нарешті розпочати виконувати їхні зобов’язання, а від компетентних органів – розслідувати цей публічний акт страти та покарати винних, - йдеться у заяві асоціації.

Як повідомяляли QIRIM.News, 29 липня Генеральний штаб ЗСУ повідомив у Фейсбук, що збройних сил рф здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл виправної установи в населеному пункті Оленівка, Донецької області, де утримувалися зокрема й українські полонені.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав партнерів засудити обстріл росіянами виправної установи в окупованій Оленівці на Донеччині та визнати росію державою-терористом.

Як повідомляли QIRIM.News, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк назвав обстріл росіянами колонії в Оленівці ще однією вкрай цинічною провокацією російських окупаційних військ із початку війни.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський заявив, що дипломатія винесла інформацію про російський удар по Оленівці на найвищий міжнародний рівень. Росії нікого не вдасться обдурити.

Як писали QIRIM.News, Патронатна служба Азову не може підтвердити чи спростувати повідомлення окупантів зі списками прізвищ поранених та загиблих внаслідок терористичних дій в Оленівці.

Нагадаємо, Посольство рф у Великій Британії опублікувало заяву, в якій закликало стратити полонених бійців полку через повішення. Відповідна заява опублікована у Твіттер. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко на сторінці у Фейсбук, коментуючи заяву, заявив, що немає різниці між російськими дипломатами, які закликають до розстрілу українських військовополонених, і російськими військами, які роблять це в Оленівці.

Як повідомляли QIRIM.New, полк "Азов" розцінює удар рф по Оленівці як акт публічної страти, який росія здійснила від безкарності. Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки командира полку "Азов" Микита Надточій в офіційній заяві щодо масового вбивства українських військовополонених.