ATR припинив супутникове мовлення через недофінансування з держбюджету

Кримські татари
Анвар Деркач
21 Грудня 2021, 11:17
Анвар Деркач
21 Грудня 2021, 11:17

Єдиний кримськотатарський телеканал ATR припиняє супутникове мовлення на територію окупованого Криму через недофінансування з державного бюджету. Про це QIRIM.News повідомив генеральний директор каналу Ленур Іслямов.

З 12.00 21 грудня припиняємо супутникове мовлення. Причина: не отримали половину передбаченої державним бюджетом на поточний рік суми, це 25 мільйонів гривень. Їх запланували як субсидію мовнику кримськотатарською мовою, це не передбачало сплати податку на додану вартість, але міністерство реінтеграції тичасово окупованих територій самочинно другу частину виділеної суми, перші 25 млн ми отримали в червні, перевело в категорію «оплата послуг», це вже із сплатою ПДВ. Ми цих грошей не отримали, МінТОТ їх витратив, бо ми не погодилися брати участь в конкурсі, де крім нас учасників не було і не могло бути, - сказав Іслямов.

Він додав, що спроби вирішити проблему недофінансування з новою міністеркою Іриною Верещук не дали результату. Генеральний директор зазначив, що не планує скорочувати штат, але очікує втрату частини глядацької аудиторії в Криму.

Ми все ж таки більше орієнтовані на вікову категорію 50+, людей, які не дуже вправно володіють смартфонами. Молодь буде дивитися нас далі в ютубі, а от старших глядачів, принаймні частину аудиторії, ми втратимо, - зазначив Іслямов.

Він наголосив, що пропонував як варіант вирішення проблеми недофінансування виділити кошти, яких бракує, з бюджету телеканалу «ДОМ», але представники уряду не пристали на таку пропозицію.

Як писав QIRIM.News, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова закликала Кабінет Міністрів забезпечити передбачене законом про держбюджет на 2021 рік фінансування телеканалу ATR, як єдиного, що мовить кримськотатарською – мовою корінного народу Криму і України.