«Багатьох людей обурило проведення ліній електропередач через кримські ліси», - екоактивістка Маргарита Литвиненко

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 12:22
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 12:22

Проведення лінії електропередач у Південний берег Криму, як це було зроблено через ліси під Севастополем, обурює багатьох жителів.

Про це QIRIM.News розповіла голова Ради громадських екологічних організацій міста Севастополя Маргарита Литвиненко.

Як відомо, траса третього етапу будівництва ЛЕП, протяжністю близько 25 кілометрів, між селами Широке та Зсувне завдає великої шкоди Ялтинському заповіднику. Заради високовольтної лінії доведеться знищити багато дерев, у тому числі червонокнижних, а також нанести, кільком заповідникам, десяткам печер, екосистемі півострова.

Тим часом будівництво ліній електропередач насамперед на потреби військовим буде проводитися.

«Місцеві жителі обговорюють це, але воно практично марне. Якщо ці плани намічені та на це виділено кошти, тисне центральна влада, то такі роботи все одно будуть виконані. Ось, наприклад, не продавлювала центральна влада будівництво очисних у Балаклаві, то їх і не побудували, не продавлювали інші місцеві проєкти, що стосуються охорони навколишнього середовища їх також не будують», - пояснила вона.

Маргарита Литвиненко наголосила, що до проблем екології залишаються глухими загальноросійські екоорганізації.

«З того, що я спостерігаю, то загальноросійські екоактивісти підіймають різні теми, але що стосується Криму, то існує негласна заборона на тему забруднення природи, екології природоохоронні теми Криму говорять дуже мало. Здебільшого це тому, що вони використовують різні гранти, які можуть не отримати від влади», - пояснила вона.