Байден дав зрозуміти Путіну, що на військову ескалацію дадуть відповідь рішучими економічними та іншими заходами - Білий Дім

Новини України та світу
Ліна Тимошина
08 Грудня 2021, 08:29
Фото: Білий Дім
Ліна Тимошина
08 Грудня 2021, 08:29

Президент США Джозеф Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів і європейських союзників з приводу ескалації збройних сил Росії довкола України. Про це повідомили в комюніке Білого дому за підсумками відеозустрічі Джо Байдена і президента Росії Володимира Путіна. Його переклад оприлюднило Посольство США в Україні.

Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів і наших європейських союзників з приводу ескалації збройних сил Росії довкола України, та дав чітко зрозуміти, що США та наші союзники відреагують сильними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації, йдеться у повідомленні.

Також Байден підтвердив свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії.

Обидва президенти доручили своїм командам продовжити взаємодію, і США робитимуть це у тісній координації з союзниками та партнерами, - зазначили у Білому Домі.

Президенти також обговорили діалог між США та Росією щодо стратегічної стабільності, окремий діалог щодо програм-вимагачів, а також спільну роботу над регіональними проблемами, такими як Іран.

Як повідомляли QIRIM.News, 7 грудня президенти Росії та США Володимир Путін та Джо Байден провели двосторонні переговори, які вперше відбулися у форматі телемосту.

Перед дзвінком Путіну президенти США, Франції, а також глави урядів Німеччини, Італії та Великої Британії обговорили загальне занепокоєння нарощуванням російської армії на кордонах України та все більш жорстку риторику Росії.

Раніше, як писали QIRIM.News, президент Володимир Зеленський і державний секретар США Ентоні Блінкен узгодили позиції перед розмовою президентів США Джо Байдена та РФ Володимира Путіна.