«США підтвердили участь у «Кримській платформі» на найвищому політичному рівні» — Умєров

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Червня 2021, 16:20
Ірина Требунських
14 Червня 2021, 16:20

Сполучені Штати Америки підтвердили участь в українській деокупаційній ініціативі «Кримська платформа» на найвищому політичному рівні. Про це розповів народний депутат партії «Голос» і співголова міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» Рустем Умєров після візиту до Вашингтону, передає «Голос Америки».

Президент Джо Байден підтвердив, що це буде найвищий рівень, це буде хтось з кабінету, — сказав Умєров.

За словами українського політика, під час візиту також відбулися перемовини з представниками американського Конгресу і Сенату щодо їхньої участі у деокупаційній ініціативі.

Окремо Умєров підкреслив, що наразі Верховній Раді необхідно підтримати законопроєкт про корінні народи України, який визначає статус кримчаків, караїмів та кримських татар. «Закон захищає їхню мову, культуру, самобутність, а також фінансово допомагає їхнім керівним органам», — зауважив народний депутат.

"Сподіваюсь, до Кримської платформи приєднаються конгресмени та сенатори", - народний депутат Рустем Умеров

Оглядачі очікують, що на зустрічах Джо Байдена із європейськими лідерами підніматимуть також питання України, зокрема і окупації Криму. Ostap Yarysh поспілкувався із народним депутатом Рустемом Умеровим, який відвідав Вашингтон - про те, якої саме підтримки Україна зараз потребує від міжнародних партнерів.

Posted by chastime on Friday, June 11, 2021

Нагадаємо, раніше США заявили про свою участь у інавгураційному засіданні української ініціативи щодо деокупації територій «Кримська платформа» і закликали інші країни також доєднатися.

Як повідомляли «Кримські новини», тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати Америки підтримують територіальну цілісність України і готові й надалі допомагати їй у протидії російській агресії.