Барієв: Кримськотатарський Ресурсний Центр розробив Опитувальник для документування воєнних злочинів росії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Липня 2022, 16:14
Ліна Тимошина
03 Липня 2022, 16:14

Кримськотатарський Ресурсний Центр розробив Опитувальник для документування воєнних злочинів росії. Про це повідомив голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв під час зустрічі з директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) Маттео Мекаччі та першою заступницею директора Катериною Рябіко, повідомляє пресслужба КРЦ у Фейсбук.

Експертами Кримськотатарського Ресурсного Центру розроблено Опитувальник для документування воєнних злочинів та порушень прав людини, за допомогою якого документуються злочини, які скоюють російські військові та силовики на території України, - сказав Барієв.

За його словами, цей опитувальник розроблений для 4 цільових категорій: жертви та свідки на окупованій території; жертви та свідки – внутрішньопереміщені особи; жертви та свідки – біженці; жертви та свідки – депортовані до Росії.

Цей опитувальник також надісланий до компетентних державних органів України.

На підставі опитувальника, експертами Кримськотатарського Ресурсного Центру розроблено електронний Реєстр порушень прав людини та воєнних злочинів, який буде презентований у другій половині липня 2022 року, - розповів Барієв.

Зазначається, що окрема увага під час зустрічі була приділена становищу корінних народів в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, проблемі із закликом чоловіків до армії Росії на окупованих територіях та впливу на екосистему на окупованих територіях та культурну спадщину.

На зображенні може бути: 5 людей, люди сидять та у приміщенні
Фото: сторінка Фейсбук КРЦ